Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2019, 11:01

Volvo má problémy. Do servisov zvolá viac ako milión svojich áut

V najhoršom prípad môže dôjsť až k vznieteniu motora auta.

Volvo má problémy. Do servisov zvolá viac ako milión svojich áut
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Švédska automobilka Volvo plánuje v najbližšej dobe zvolať do servisov po celom svete viac než milión vozidiel. Dôvodom sú možné problémy s motorom.

Ako uviedol hovorca automobilky, v najhoršom možnom prípade by mohlo dôjsť až k vznieteniu motora. Podľa švédskej verejnoprávnej televízie SVT sa problém týka modelov so štvorvalcovými naftovými motormi, ktoré boli vyrobené v rokoch od 2014 až do súčasného roku 2019.

Problémy sa teda týkajú modelov Volvo V40, V60, V70, S80, XC60 a XC90. Ako však hovorca taktiež dodal, čo sa týka spomínaných rizík, firma zatiaľ nezaznamenala žiadne sťažnosti od samotných zákazníkov.

Informácia o zvolávaní áut do servisov je pre Volvo druhou nepríjemnou správou v priebehu niekoľkých dní. Vo štvrtok (18. júla) totiž automobilka oznámila za druhý štvrťrok prudký pokles zisku, napriek tomu, že tržby zaznamenali naopak rast.

Firma uviedla, že jej prevádzkový zisk za tri mesiace do konca júna klesol o vyše 38 percent na 2,6 miliardy SEK (247,16 milióna eur). Tržby pritom vzrástli o 1,8 percenta na 67,2 miliardy SEK.