Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2019, 14:50

Audi končí s dvoma štýlovými modelmi. Investuje radšej do elektromobilov

Elektromobilita "vyhnala" z portfólia ďalšie skvelé modely, teraz prémiového výrobcu Audi. Nepriamy nástupca má prísť s elektrickým pohonom.

Audi končí s dvoma štýlovými modelmi. Investuje radšej do elektromobilov
Zdroj: Audi

Nemecký výrobca luxusných vozidiel Audi postupne ukončí výrobu štýlových športových modelov TT a tiež R8. Dôvod je jednoduchý, aby mohol investovať 14 miliárd eur do výroby potrebných elektromobilov. Povedal to vo štvrtok 23. mája 2019 riaditeľ Bram Schot na stretnutí akcionárov v nemeckom Neckarsulme.

Schot taktiež uviedol, že automobilka zredukujeme portfólio svojich produktov, ale zároveň tiež uvedie na trh nový luxusný model Audi A8. Luxusná dcérska spoločnosť gigantického koncernu Volkswagen zaznamenala v minulom roku a aj v 1. štvrťroku tohto roka pokles odbytu, tržieb aj zisku.

Aktuálna generácia modelu Audi R8 po facelifte:

​Audi zaostáva za svojimi konkurentmi pri prechode na elektrické autá, nakoľko má len tri hybridné modely áut. Sú to modely Audi A3, A6 a Q7, a nedávno uvedené do predaja - plne elektrické SUV e-tron. Je to oveľa menej, než koľko ponúkajú konkurenti.

Riaditeľ označil rok 2019 za rok reštrukturalizácie a transformácie, pričom vyhlásil, že do roku 2025 chce mať Audi až 10 hybridných a 20 elektrických modelov na trhu. Jej cieľom je byť na čele zmien v segmente prémiových vozidiel.

​Audi však podľa rôznych informácií plánuje pracovať na elektrickom superšporte, ktorý by mal vystreliť na stovku už za dve sekundy. Novinkou chcú potom Nemci konkurovať extrémne rýchlym elektrickým superšportom typu Rimac, Tesla Roadster a ďalším.

Pripravovaný elektromobil má svojím dojazdom atakovať 500 kilometrovú hranicu na plné nabitie a šepká tiež o používaní polovodičových batérií či bezdrôtového nabíjania. Čo všetko sa však pretaví do reality zatiaľ nie je známe. Podľa rôznych správ chcú s elektrickým nástupcom R8 prísť už v roku 2022.