Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2019, 16:51

Elon Musk má obrovské plány. Chystaná Tesla Roadster by mohla byť skutočne revolučná

Nielen neskutočne rýchla, ale Tesla Roadster má ambície dominovať aj v inej disciplíne.

Elon Musk má obrovské plány. Chystaná Tesla Roadster by mohla byť skutočne revolučná
Zdroj: Tesla / Ruters

Elon Musk, respektíve samotná automobilka Tesla, ešte v roku 2017 šokovala svet ukážkou nového pripravovaného modelu Roadster novej generácie.

Disciplínu v zrýchlení z nuly na stovku zvládol koncept za neuveriteľný čas 1,97 sekundy a za 4,2 sekundy už mal na tachometri 160 kilometrov za hodinu. Reakcie na akceleráciu zachytili mnohí aj na videozáznam, pozrieť si ich môžete tu.

​Okrem toho však šokoval Roadster tiež svojím dojazdom, ktorý mal byť podľa slov automobilky na úrovni tisíc kilometrov. Už to bol veľmi slušný údaj, ku ktorému sa zatiaľ iné značky nepribližovali.

​​Avšak po úpravách na Modeli S a Modeli X, kedy sa ich dojazd podarilo zvýšiť o 10 percent so zachovaním kapacity batérie, sa novinár Ryan McCaffrey rozhodol položiť otázku na sociálnej sieti Twitter priamo Elonovi Muskovi.

Pýtal sa ho, či budú mať úpravy týchto modelov dopad aj na dojazd novej generácie Tesly Roadster. Jeho odpoveď bola stručná: „Dojazd bude nad tisíc kilometrov.“

Ak by sa tieto ambiciózne plány Muskovi poradilo splniť, postavil by tak elektromobil s najväčším dojazdom na jedno nabitie na svete. 

Interiér prototypu Tesla Roadster sa vyznačoval pri odhalení v roku 2017 najmä minimalistickým štýlom. Zaujal v ňom najmä obrovský, jemne prehnutý displej tvoriaci stredovú konzolu.

Pozornosť pritiahol aj samotný volant, ktorý do istej miery prebral vzhľad z monopostov Formule 1 a rovnako športové sú aj výrazne tvarované sedadlá.

Kedy sa svetu nová generácia Tesly Roadster predstaví zatiaľ nie je známe, no už teraz môžeme tušiť, že to bude veľkolepé a v niektorých aspektoch aj "revolučné" elektrické auto.