Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 12:32

Japonská značky Infiniti v Európe končí. Má problémy s konkurenciou a emisiami

Japonská automobilka Nissan Motor oznámila, že jej prémiová značka Infiniti odíde začiatkom budúceho roka zo západnej Európy.

Japonská značky Infiniti v Európe končí. Má problémy s konkurenciou a emisiami
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Dôvodom odchodu značky z Európy je reštrukturalizácia globálnych prevádzok. Nissan sa sústredí na predaj na dvoch najväčších automobilových trhoch na svete.

Infiniti zastaví výrobu sedanu Q30 a SUV QX30 v závode v britskom Sunderlande v polovici tohto roku. Oba modely sa doteraz vyrábali len v Británii.

Dôvodom tohto kroku je snaha Infiniti presmerovať svoje zdroje na trhy s väčšími príležitosťami, ako sú Čína a Spojené štáty, z regiónu, kde sa neeurópske prémiové značky snažia konkurovať miestnym hráčom, ako sú Audi, BMW a Mercedes-Benz.

Nissan nedávno zrušil plány na výrobu nového SUV X-Trail v Británii pre neistotu spojenú s brexitom. A oznámil, že sa rozhodol optimalizovať svoje investície a tento model novej generácie bude vyrábať v Japonsku.

„Západná Európa zostáva najprestížnejším a najkonkurenčnejším regiónom pre prémiové autá,“ povedal hovorca Infiniti Trevor Hale. Predaj značky Infiniti v západnej Európe sa však v minulom roku znížil takmer na polovicu, konkrétne na 5800 vozidiel.

Okrem tvrdej konkurencie má japonská prémiová značka problémy s efektívnym splnením emisných a ďalších regulačných požiadaviek v Európe, uviedol Hale, pričom sa odvolal na prísne emisné normy Euro 6 a ďalšie výzvy.

​Spoločnosť Infiniti uviedla, že odchod zo západnej Európy jej umožní zamerať sa na „elektrifikáciu“ veľkej časti svojho portfólia produktov od roku 2021 a ukončiť ponuku dieselových modelov.

Značka sa plánuje viac zamerať na svoj rad SUV vozidiel v Severnej Amerike, priniesť päť nových alebo výrazne prepracovaných vozidiel do Číny v priebehu nasledujúcich piatich rokov, zlepšiť kvalitu predaja a realizovať viac synergií s Nissanom.