Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2019, 13:34

Aj takto môže vyzerať budúcnosť. Pozrite si najlepšie autosalónové koncepty

Vrámci autosalónov nie je všetko len o sériových vozidlách, ale aj o pripravovaných modeloch či víziách.

Ženeva prináša verejnosti pohľad nielen na novinky, ktoré čoskoro prídu na trh v rôznych krajinách, ale aj na víziu budúcnosti. Tú predstavujú už tradične koncepty známych aj neznámych výrobcov.

Ich úlohou je prezentovať dizajnový smer automobilky, nové technológie, do určitej miery podobnosť s pripravovaným sériovým vozidlom alebo celkové zameranie značky v budúcom období. 

​Veľkú pozornosť si získala česká Škoda so svojou štúdiou Vision iV, ktorá prezentuje podobu elektrického crossovera - ten sa má začať v sériovej verzii vyrábať už budúci rok.

Blízko k produkčnému prevedeniu má aj elektrický koncept e Prototype od Hondy. Tá si mimochodom dala za cieľ ponúkať výhradne elektrické vozidlá od roku 2025.

Na výstavisku Palexpo je však možné vidieť podstatne viac zaujímavých konceptov, niektoré vyzerajú pomerne reálne, iné majú za úlohu skutočne len prezentovať istý smer automobilky.

Sympatická bola i plážová "bugina" od nemeckého Volkswagenu, odolná voči využitiu na pláži (vode-odolný interiér) a disponujúca výkonom 150 kW.

Cestu redaktora na autosalón v Ženeve hradila spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia.