Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 16:21

Slovenský závod automobilky PSA začne vyrábať aj elektrické autá. Prvým je mestský hatchback

Prvé kusy sa dostanú k zákazníkom v druhej polovici tohto roka.

Slovenský závod automobilky PSA začne vyrábať aj elektrické autá. Prvým je mestský hatchback
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Slovenský závod francúzskej automobilky PSA začne vyrábať aj elektrické vozidlá. Továreň to so sídlom v Trnave v západnej časti Slovenska dnes oznámila pri príležitosti zahájenia výroby modelu Peugeot 208 novej generácie, ktorý bude k dispozícii aj v elektrickej verzii.

"Prvé vozidlá s identitou nového modelu Peugeot 208 sa dostanú k zákazníkom v druhej polovici roka 2019. V Trnave sa prvýkrát začne výroba úplne elektrických vozidiel s nulovými emisiami oxidu uhličitého," uviedol v tlačovej správe hovorca skupiny PSA Peter Švec. Nový model bude mať svetovú premiéru na nadchádzajúcom autosalóne v Ženeve.

Okrem doterajšieho modelu Peugeot 208 PSA v Slovenskej republike montuje tiež vozidlá Citroën C3, ktoré sa podieľali na minuloročnej výrobe fabriky vo viac ako dvoch tretinách. Závod PSA dosiahol vlani rekordných 352 007 vyrobených vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o 5,1 percenta.

Vozidlá s elektrickým pohonom už niekoľko rokov montuje na Slovensku továreň nemeckej automobilky Volkswagen. Svoje závody majú v krajine pod Tatrami tiež automobilky Kia a Jaguar Land Rover.

Vlani Slovensko potvrdilo pozíciu najväčšieho výrobcu automobilov v prepočte na obyvateľov. Automobilový priemysel je jedným z ťahúňov exportne orientovanej slovenskej ekonomiky.