Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2019, 11:32

Poznáme vôbec najpredávanejšie SUV na Slovensku v roku 2018

Každý začiatkom roka sumarizuje, a každý, kto niečo dosiahol, sa s tým rád pochváli. Rovnako je na tom aj Hyundai na Slovensku.

Poznáme vôbec najpredávanejšie SUV na Slovensku v roku 2018
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Veľkú radosť spravil automobilke Hyundai na Slovensku hlavne jeden zo športovo-úžitkových modelov ponuky. Obľuba SUV áut nepochybne výrazne rástla v minulom roku aj u slovenských zákazníkov.

Najpredávanejšie SUV za rok 2018 na Slovensku je teda v absolútnom poradí Hyundai Tucson. V roku 2018 sa z nich totiž predalo presne 2 173 kusov. Redakčný test modernizovanej verzie vám prinesieme už čoskoro.

Modernizovaný Hyundai Tucson

​Rok 2018 bol pre však značku Hyundai na Slovensku vôbec historicky najúspešnejší. Podľa údajov Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAPSR) si k zákazníkom našlo cestu rekordných 7 657 vozidiel Hyundai, čo predstavuje medziročný nárast o šesť percent.

Vďaka tomu sa stal Hyundai treťou najpredávanejšou značkou vozidiel na Slovensku s trhovým podielom 7,1 percenta. Silnú pozíciu v predaji osobných vozidiel kategórie M1 potvrdzuje 7 621 predaných áut a trhový podiel 7,8 percenta.

„Teší nás neustále stúpajúci záujem slovenských zákazníkov o vozidlá značky Hyundai, ktorí chcú za svoje peniaze čo najbohatšiu výbavu a nadštandardnú záruku. Zároveň nás to zaväzuje ďalej zvyšovať kvalitu služieb v sieti našich zmluvných partnerov,“ hovorí Robert Baumgartner, managing director Hyundai Motor Slovakia

Najpredávanejší modelový rad značky Hyundai na Slovensku

K rekordným predajným výsledkom značky Hyundai na Slovensku prispel popri SUV modeli Tucson najvýznamnejšou mierou modelový rad i30. Podľa ZAP SR sa z Hyundaiu i30 predalo v roku 2018 až 2 967 kusov, čo predstavuje medziročný nárast 13,7 percenta a podiel v segmente C1 presne 15 percent.

Slovenky a Slováci v roku 2018 siahli najčastejšie po karosárskej verzii kombi (48 percent), ktorú nasledoval hatchback, vrátane vydareného výkonného "N-ka" (38 percent) a štýlová novinka, uvedená na trh v januári 2018, i30 fastback (14 percent).

Zaujali aj ďalšie modely Hyundai

Tretím najpredávanejším modelom automobilky Hyundai za rok 2018 bol na Slovensku mestský kompakt i20, z ktorého sa predalo 1 366 kusov. Dobré predajné čísla dosiahli aj modely ix20 (352 kusov) a SUV-B model Kona (356 kusov). Hranicu sto predaných kusov prekročilo aj veľké SUV Santa Fe (147 kusov), ktoré sa v štvrtej a podstatne vylepšenej generácii predáva od októbra 2018.

Najbližšou novinkou, ktorú Hyundai uvedie na slovenský trh, je i30 Fastback, ktorý bude od februára 2019 k dispozícii aj v ostrom prevedení N, respektíve N Performance a dizajnovo atraktívnom šate N Line s prídavnými "agresívnymi" prvkami na karosérii či v interiéri.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.