Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2019, 13:22

Najobľúbenejší elektromobil môže byť ešte lepší. Dostal vyšší výkon aj dojazd

Nissan ešte pred predstavením faceliftu uviedol na svetlo sveta vylepšenú verziu modelu Leaf v dvoch variantoch.

Najobľúbenejší elektromobil môže byť ešte lepší. Dostal vyšší výkon aj dojazd
Zdroj: Nissan

Bestseller z kategórie elektromobilov? Nepochybne sem radíme Nissan Leaf, kompaktný mestský automobil, ktorý teraz prichádza so zaujímavým vylepšením. Automobilka totiž predstavila dve verzie a to Nissan Leaf 3.ZERO a Nissan Leaf e+.

Očakávanie verejnosti pred príchodom chystaného faceliftu chce teda značka spríjemniť hneď niekoľkými inováciami v interiéri a tiež v rámci technickej a technologickej stránky.

Nissan Leaf 3.ZERO nesie totiž okrem najvyššej výbavy aj novú osempalcovú obrazovku infotainmentu s vylepšenou konektivitou smartfónu a navigáciou s funkciou "door-to-door". Tá vás v spolupráci so smartfónom dovedie až do samotného vami určeného cieľa.

​Nissan Leaf e+ však prináša aj väčšiu batériu a to až o 55 percent. Ide o 62 kWh akumulátor, ktorý ponúka dojazd na úrovni 385 kilometrov podľa novej metódy WLTP. Spolu s dojazdom sa však zvýšil aj samotný výkon elektromobilu a to z počiatočných 110 kW až na 160 kW, pričom krútiaci moment stúpol o 20 Nm na konečných 340 Nm.

Automobil ponúka teraz vzhľadom na zmeny "pod kapotou" aj rýchlonabíjanie DC výkonom 70 kW alebo 100 kW, kedy by sa (pri 100 kW) mala batéria nabiť z 20 na 80 percent za hodinu.

Kedy sa dočkáme rozsiahlejšieho vylepšenia a teda spomínaného faceliftu zatiaľ nie je známe. Nedočkavých záujemcov však môže potešiť aspoň takáto modernizácia, za ktorú si v Európe pýta výrobca 39 900 eur (Leaf 3.ZERO) alebo 45 500 eur za Nissan Leaf e+ s vyšším výkonom a dojazdom.