Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2018, 11:55

"Ľudová" Tesla má namierené do Európy. Predaj Modelu 3 začne už čoskoro

Tesla, americký výrobca áut s elektrickým pohonom, pokračuje v prípravách na distribúciu svojho Modelu 3 v Európe.

"Ľudová" Tesla má namierené do Európy. Predaj Modelu 3 začne už čoskoro
Zdroj: Reuters

Tesla, známy americký výrobca áut s elektrickým pohonom, pokračuje v prípravách na distribúciu svojho "ľudového" a tiež problematického Modelu 3 aj v Európe.

Vozidlo bude,smaozrejme, prispôsobené európskym požiadavkám. Okrem iného bude mať k dispozícii aj zástrčku na rýchle nabíjanie batérií typu CCS. To umožní, aby sa dali batérie nabíjať nielen doma, ale aj na nabíjacích staniciach rozličných typov. Tesla o tom informovala v stredu.

​Dodávky elektromobilu Tesla Model 3 zákazníkom v Európe by sa mali začať v prvej polovici nasledujúceho roka. V stredu pritom vystavila Tesla prvé elektroautá modelu vo svojich autopredajniach v nemeckom Mníchove a Düsseldorfe.

Presná cena modelu v Európe nie je ešte známa. V Spojených štátoch je jeho základná cena 35-tisíc dolárov, čo je asi 31-tisíc eur. K tomu však treba ešte prirátať daň. Zákazníci si priplácajú následne aj za nadštandardné vybavenie vozidla.

​Na plánovanú výrobu okolo päťtisíc áut týždenne sa Tesla dostala v Kalifornii v lete tohto roku. Cieľ dosiahla s takmer polročným oneskorením.

Majiteľ Tesly, miliardár Elon Musk získal na model už viac ako 400-tisíc objednávok. Každý zákazník musel pritom zaplatiť rezervačný poplatok vo výške tisíc dolárov.