Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 11:40

Škoda potvrdila, ktorý model bude ako prvý elektrický. Predaj spustí budúci rok

  • Škoda Auto chce v Českej republike v roku 2020 predať až dvetisíc elektromobilov a hybridov. Na jeseň budúceho roku pritom uvedie na trh vôbec prvý elektromobil.
  • Plány na elektrifikáciu modelovej rady mladoboleslavskej automobilky poodhalil riaditeľ Škoda Auto ČR Luboš Vlček.
Škoda potvrdila, ktorý model bude ako prvý elektrický. Predaj spustí budúci rok
Zdroj: Škoda

Na svoj prvý elektromobil Citigo začnú prijímať predajcovia Škody predobjednávky už v prvom štvrťroku budúceho roka, vyrábať sa začne následne v treťom kvartáli, píše iDnes.cz.

Zhruba v tom čase by sa mal predstaviť aj hybridný Superb. Tento model zároveň čaká budúci rok tiež facelift. Avšak prvý rýdzo elektrický model vychádzajúci z minuloročnej štúdie Vision E uvedie Škoda na konci roka 2020.

​Mal by to byť veľký crossover, ktorého vzhľad naznačil spomínaný minuloročný koncept Vision E. Bude mať dojazd 600 kilometrov a kufor s objemom 560 litrov. Elektrické Citigo má mať dojazd okolo 300 kilometrov.

V budúcom roku by tiež všetci predajcovia Škody mali budovať sieť rýchlonabíjacích staníc. Elektrické autá by podľa Ľuboša Vlčeka, riaditeľa Škoda Auto ČR, mali predávať a prijímať na servis všetci predajcovia.

Práve model Citigo získa svoju elektrickú verziu a stane sa prvým elektrickým modelom značky. Až úplne novo vyvinutý crossover-elektromobil bude vychádzať z konceptu Vision E - na trhu v roku 2020.

Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

​V každom kraji bude navyše jeden špecializovaný díler schopný vykonávať náročnejšie servisné úkony, napríklad výmenu batérií.

Škoda Auto investuje v najbližších piatich rokoch do alternatívnych pohonov a nových služieb mobility zhruba dve miliardy eur. Ide o najrozsiahlejší investičný program českej automobilky Škoda.

V roku 2025 chce mať následne desať modelov na elektrický pohon, z toho šesť čistých elektromobilov.