Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 12:35

Vytváral dizajn luxusných modelov Rolls-Royce. Teraz pomôže oživiť čínsku značku

Čínsky výrobca áut FAW Group, ktorý pred šiestimi desaťročiami vyrobil prvú limuzínu Red Flag (červená vlajka) pre Mao Ce-tunga, si vybral bývalého šéfa dizajnu Rolls-Royce, aby mu pomohol s oživením značky.

Vytváral dizajn luxusných modelov Rolls-Royce. Teraz pomôže oživiť čínsku značku
Zdroj: Rolls-Royce

Giles Taylor je akýsi dizajnérsky veterán, ktorý už pomohol vytvoriť svetoznáme vozidlá ako napríklad Rolls-Royce Phantom VIII či prvé superluxusné Cullinan SUV pre britskú značku.

Teraz však povedie dizajnérsky tím Red Flag v Mníchove, uviedol to na svojej stránke LinkedIn. Dizajnér Giles Taylor odišiel zo svojej funkcie riaditeľa dizajnu Rolls-Royce ešte začiatkom tohto roka.

Pozrite si aj naše nedávne video s Rolls-Royce Phantom, ktorého dizajn navrhol práve Giles Taylor: 

​Skupina FAW vyrobila svoju vôbec prvú limuzínu Hongqi (Chung-čchi), čo čínsky znamená červená vlajka, pre predsedu Maa ešte v roku 1958.

Po nástupe nového šéfa Sü Liou-pchinga, ktorý vlani prevzal funkciu predsedu spoločnosti, sa snaží o oživenie značky.

Sü Liou-pching si totiž dal za cieľ zvýšiť predaj značky Red Flag až stonásobne do roku 2025 a to na približne 300-tisíc vozidiel ročne.

V apríli predstavila značka Red Flag elegantný dvojdverový koncept elektrického vozidla s názvom E-Jing GT. Symbolicky dôležitá značka, ktorú používajú vysokí čínski vládni predstavitelia, teda rozširuje svoju ponuku modelov vrátane sedanu strednej veľkosti H5.

Taylor ešte pred nástupom do Rolls-Royce pracoval pre automobilku PSA Peugeot Citroën a Jaguar.