Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 11:03

Ako sa zmení Škoda Octavia? Bestseller môže prísť aj ako plug-in hybrid

  • Najpredávanejšia Škoda za rok 2017 bola práve Octavia, konkrétne praktické prevedenie kombi.
  • Štvrtá generácia sa už testuje v premávke a začínajú sa šíriť dohady, čo možno od štvrtej generácie čakať.
Ako sa zmení Škoda Octavia? Bestseller môže prísť aj ako plug-in hybrid
Zdroj: archív Stratégií

Napriek tomu, že Slovák Jozef Kabaň už nie je súčasťou dizajnérskeho tímu Škoda prakticky dva roky, veľkej revolúcie v oblasti dizajnu sa ani pri nasledujúcej štvrtej generácii kľúčového modelu Škoda Octavia pravdepodobne nedočkáme.

Na druhú stranu je takmer isté, že auto ostane v obľúbených karosárskych verziách liftback a kombi. A je tiež asi málo pravdepodobné, že si zachová kontroverzné delené predné hlavné svetlomety.

Možná podoba novej generácie najpredávanejšej Škody na Slovensku, podľa portálu automobile-magazine.fr.

Revolúciu zažije nová Škoda Octavia štvrtej generácie skôr v podobe elektrifikácie. Okrem plne elektrickej verzie je v hre taktiež plug-in hybridné prevedenie. Nový typ by mal prísť na trh už v roku 2020.

Konštruktéri a vývojári z českej Mladej Boleslavi novú Octaviu už testujú v premávke, ako vidno na niekoľkých špionážnych záberoch. Predná časť síce možno bude mať svetlá delené, nie však vertikálne, ale horizontálne. Podobne, ako napríklad kompaktné SUV Škoda Karoq.

Štvrtá generácia Škody Octavia bude stáť na novej platforme MQB, rovnako ako modeli Golf 8, Seat Leon a Audi A3. Tu sa nič zásadné nezmení. Opäť raz všetky tieto autá rozmerovo narastú a začne to väčším rázvorom. No budú tiež ľahšie a prinesú 48-voltový elektrický obvod.

Seat už potvrdil, že nový Seat Leon bude mať aj hybridnú verziu, Audi v oblasti elektrifikácie dobieha konkurenciu skokovo a Volkswagen ponúka eGolf už v súčasnosti.

Škoda teda má odkiaľ získať potrebnú technológiu aj pre hybrid aj pre čistý elektromobil. Ponúkať ich chce hneď niekoľko. Hybridné pohonné ústrojenstvo pritom už testujú v aktuálnej generácii Superb tretej generácie.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.