Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2018, 11:02

Emisné normy sa dotkli aj Seatu. Známy športový model stratí výkon

  • Emisie momentálne trápia mnohé automobilky, tak ako splnenie stále náročnejších limitov.
  • Modelom španielskej automobilky, ktorý na to doplatí, bude Leon Cupra. Veľké zmeny sa však nečakajú.
Emisné normy sa dotkli aj Seatu. Známy športový model stratí výkon
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Španielska sesterská automobilka Seat značky Volkswagen je nútená mierne zmeniť charakter svojho špičkového športového modelu Leon Cupra 300.

Skvelý ostrý automobil sme si mohli vyskúšať v minulosti aj my v redakčnom hodnotení, pričom pod kapotou mal osadený dvojlitrový benzínový TSI motor s výkonom rovných 300 koní, ako už napovedá označenie.

​S príchodom novej homologizačnej testovacej metódy WLTP (namiesto štandardu NEDC), ktorá má začať platiť od septembra 2018 sa však výkon známeho modelu bude musieť zmeniť, avšak netýka sa to prevedenia kombi s pohonom všetkých kolies 4Drive.

Podľa britského portálu AutoExpress z pôvodných 300 koní (221 kW) ubudne 10 koní, čím sa zmení aj názov na pôvodne známy Leon Cupra 290.

Strata sa zrejme výrazne na charaktere vozidla neprejaví, hoci sa vráti do svojej výkonovej podoby pred faceliftom. Na zrýchlení bude "novinka" pravdepodobne len o desatinku pomalšia.

Stále teda zostane model Leon Cupra dostatočne športovým modelom z palety španielskej automobilky, no už nie tým najvýkonnejším v histórii.

​Tento titul tak zostane jedine praktickejšiemu kombi modelu Leon ST Cupra 300. Nová metodika WLTP má od spomínaného septembra 2018 priniesť najmä podstatne reálnejšie hodnoty emisií a celková spotreba zistená pri testovaní v reálnej premávke, než tomu bolo pri pôvodnom NEDC štandarde.