Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2018, 16:47

Musk chce vyrobiť najlepšie auto sveta. Roadster bol len základ, pribudnú raketové trysky

Známy Elon Musk prináša ďalšie novinky, pričom sa chce zamerať najmä na nedávno odhalený model Roadster.

Musk chce vyrobiť najlepšie auto sveta. Roadster bol len základ, pribudnú raketové trysky
Zdroj: Tesla

Vizionár a šéf americkej automobilky Tesla Elon Musk uviedol, že už čoskoro predstaví rozšírený balík "SpaceX" pre model Roadster. Nová Tesla Roadster sa objavila pri minuloročnej premiére elektrického ťahača a ihneď prebrala takmer všetku pozornosť na seba.

Šokovala totiž najmä svojimi výkonovými parametrami, pričom dosiahnuť by mala zrýchlenie z nuly na 96 kilometrov za hodinu už za 1,9 sekundy. Maximálna rýchlosť prevyšuje hranicu 400 kilometrov za hodinu a dojazd na jedno nabitie má byť tisíc kilometrov.

Pozrite si video z predstavenia novej Tesly Roadster.

Tieto údaje chce Musk ešte vylepšiť spomínaným balíkom SpaceX, o ktorom tvrdí, že "raketové motory dramaticky zlepšia zrýchlenie, maximálnu rýchlosť, brzdenie či zatáčanie. Možno dokonca umožnia Tesle lietať ...", tvrdí na sociálnej sieti Twitter.

Okrem toho má príplatkový balík zahŕňať aj farbu Midnight Cherry, ktorá je totožná s tou, ktorú niesol Roadster putujúci do vesmíru.

Cena za Roadster je "v základe" 200-tisíc dolárov. To je oproti hyper-športovým automobilom stále veľmi dobrá ponuka, vzhľadom na parametre auta. Suma, o ktorú sa hodnota auta zvýšila pridaním balíku SpaceX zatiaľ známa nie je.

Ak by sa však jeho prítomnosťou zlepšili spomínané údaje a zdvojnásobila základná cena, bola by to stále veľmi výhodná ponuka. Samozrejme, v porovnaní s konkurenciou.

Trysiek bude celkovo asi 10 a budú rozmiestnené okolo celého auta. V ďalšom príspevku na sociálnej sieti Musk hovorí, že "nová generácia Roadsteru bude absolútne mimo tohto sveta. Pre tých, ktorí milujú jazdiť, v histórií nie je lepšie auto a nemyslíme si, že nejaké bude".