Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2018, 13:00

Hyundai spustil výrobu modernizovaného SUV. Svojho najpredávanejšieho modelu v Európe

  • Automobilka Hyundai už začala v českých Nošoviciach výrobu inovovaného modelu Hyundai Tucson.
  • Od predchádzajúcej verzie sa odlišuje exteriér aj interiér, no automobil má aj nové motory.
Hyundai spustil výrobu modernizovaného SUV. Svojho najpredávanejšieho modelu v Európe
Zdroj: Hyundai

"Hyundai Tucson sa stal najpredávanejším modelom značky Hyundai v Európe. Jeho výroba začala v júni 2015 a celkom zvávod vyprodukoval už takmer 700-tisíc týchto vozidiel. Model predstavuje 65 percent objemu výroby závodu," povedal český hovorca automobilky Petr Vaněk.

Exteriér modernizovanej verzie sa odlišuje novou maskou a nové sú predné aj zadné svetlá, ktorá sa vyrábajú v neďalekom nedávno otvorenom závode Hyundai Mobis v Mošnove, píše iDnes.cz. Doterajšie xenónové jednotky nahradili svetlá osadené LED diódami. Prepracované sú tiež zadné piate dvere a automobil má aj nové zliatinové kolesá.

"V inovovanom interiéri na prvý pohľad zaujme osempalcový displej, ktorý vyčnieva nad prístrojovú dosku, a nový dizajn sedadiel," uviedol Vaněk. Pod horným okrajom čelného skla je kamera, ktorá poskytuje informácie pre tempomat, systém čítania dopravných značiek, systém udržiavania v jazdných pruhoch a aktiváciu systému núdzového brzdenia.

"Nový Tucson bude ako prvý model z nošovickej automobilky Hyundai vybavený systémom SVM (Surround View Monitoring), zobrazujúcim na displeji auto z vtáčej perspektívy, takže vodič bezpečne vidí prípadné prekážky na všetkých stranách auta," uviedol hovorca. V aute je možné taktiež bezdrôtovo dobíjať svoje mobilné telefóny.

Motory prešli inováciou. "Pri benzínových jednotkách bol doplnený filter pevných častíc, pri dieselových bol doterajší motor 1.7 nahradený úplne novým motorom 1.6 a dvojlitrový diesel prešiel v Kórei dôkladnou revíziou, takže spĺňa najprísnejšiu európsku emisnú normu," uviedol Vaněk.

Doterajšia verzia modelu Hyundai Tucson sa bude vyrábať súbežne až do 11. júna tohto roka, aby mohli byť vybavené všetky objednávky. Ceny predfaceliftového prevedenia štartujú na slovenskom trhu na sume 18 990 eur. Cena novinky však zatiaľ známa nie je.

Hyundai Tucson sa vyvážal do 67 krajín sveta a najväčšími odberateľmi boli Veľká Británia (79-tisíc kusov), Nemecko (65-tisíc kusov), Taliansko (59-tisíc kusov), Španielsko (57-tisíc kusov) a Belgicko (32-tisíc kusov). "K exotickým destináciám patrí napríklad Ostrov Reunion v Indickom oceáne (1 260 kusov), Francúzska Guyana (518 kusov) alebo Island (901 kusov)," vypočítava Petr Vaněk.

Automobilka vlani v továrni v Nošoviciach na Frýdecko-Místecku vyrobila 356 700 automobilov, tento rok má v pláne vyprodukovať 330-tisíc kusov vozidiel. Firma zamestnáva okolo 3 300 ľudí.