Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2018, 11:45

Emisná kauza ešte stále nie je na konci, tvrdí šéf automobilky Audi

  • Problém spojený s emisiami naftových vozidiel stále nie je zažehnaný, uviedol šéf nemeckej automobilky, pričom dodal, že sa nevylučuje ďalšie zvolávanie áut do servisov.
  • Informoval o tom denník Augsburger Allgemeine.
Emisná kauza ešte stále nie je na konci, tvrdí šéf automobilky Audi
Zdroj: Audi

Šéf nemeckej automobilky Audi Rupert Stadler uviedol, že problém s emisiami naftových áut ešte stále nie je na konci a je možné, že bude prebiehať ďalšie zvolávanie vozidiel do servisov.

Začiatkom mája firma Audi, ktorá je dcérskou spoločnosťou Volkswagenu, uviedla, že zistila nezrovnalosti v softvére pri zhruba 60-tisíc autách s naftovým motorom.

Pre Volkswagen, ktorý s kauzou zavádzania pri emisných testoch naftových áut zápasí od septembra 2015, to znamenalo novú nepríjemnú správu. Už takmer tri roky sa totiž usiluje urobiť všetko pre to, aby sa cez problém známy ako dieselgate dostal.

"Stále narážame na problémy, o ktorých však okamžite informujeme regulačné úrady," povedal Stadler pre Augsburger Allgemeine. "Kríza okolo naftových motorov sa ešte neskončila," dodal.

Zároveň pre noviny uviedol, že neplánuje opustiť svoj post, čím reagoval na informácie v nemeckej tlači, že v súvislosti s emisnou kauzou by mal zo svojho postu odísť.

"Cítim zodpovednosť a dokiaľ budem mať podporu dozornej rady a vedenia, túto zodpovednosť prijímam s cieľom vyriešiť (emisný) problém a umožniť spoločnosti pokračovať ďalej," povedal Stadler.