Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2018, 16:15

Diesel končí. Volvo ho už pri chystanom modeli neponúkne

  • Volvo už pred časom avizovalo svoje odhodlanie smerovať k dlhodobo udržateľnej budúcnosti bez použitia tradičných spaľovacích motorov.
  • Všetky nové modely značky uvedené na trh od roku 2019 budú v ponuke ako polo-hybridné zážihové, ako plug-in hybridy alebo elektromobily.
Diesel končí. Volvo ho už pri chystanom modeli neponúkne
Zdroj: Volvo

Volvo už pred časom avizovalo svoje odhodlanie smerovať k dlhodobo udržateľnej budúcnosti bez použitia tradičných spaľovacích motorov. Všetky nové modely značky uvedené na trh od roku 2019 budú v ponuke ako polo-hybridné zážihové, ako plug-in hybridy alebo elektromobily.

Ako informuje spoločnosť Volvo, ide o najkomplexnejšiu stratégiu elektrifikácie vozidiel v automobilovom priemysle a Volvo Cars bola prvým tradičným výrobcom automobilov, ktorá sa v júli zaviazala k úplnej elektrifikácií.

Teraz švédska automobilka informovala, že pripravovaný sedan Volvo S60 už nepočíta s osadením vznetového motora. „Naša budúcnosť je elektrická a novú generáciu vznetových motorov už nebudeme vyvíjať,“ uviedol Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.

„Budeme vyraďovať iba vozidlá so spaľovacím motorom, pričom prechodnou verziou na ceste k úplnej elektrifikácii budú zážihové hybridné verzie. Nový model S60 predstavuje v tomto smere ďalší krok,“ dopĺňa Samuelsson.

Novinka Volvo S60 bude luxusná športový sedan strednej triedy, ktorý bude vychádzať z modulárnej architektúry SPA. Na začiatku bude sedan v ponuke so štvorvalcovými zážihovými motormi Drive-E ako aj vo verzii s hybridným Plug-in zážihovým pohonom. Polo-hybridné verzie pribudnú nasledujúci rok.

Výroba modelu S60 začne už na jeseň tohto roku v americkom štáte Južná Karolína - pri meste Charleston. Na trh by sa mal dostať koncom jari budúceho roka.