Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2018, 16:45

Škoda Felicia oslavuje výročie. V Česku sa stretnú nielen jej majitelia

  • Cez víkend si môžete v českých Kvasinách zaspomínať na časy minulé.
  • Automobilka totiž organizuje veľký zraz majiteľov historických modelov Felicia.
Škoda Felicia oslavuje výročie. V Česku sa stretnú nielen jej majitelia
Zdroj: Škoda Auto

Už zajtra Škoda usporiada pred svojím výrobným závodom v českých Kvasinách stretnutie priaznivcov dobových vozidiel Škoda Felicia. Akcia sa koná pri príležitosti už 60. výročia tohto modelu, pričom súčasťou bude aj momentálna ponuka značky spojená, s ponukou predvádzacích jázd.

Do kvasinského závodu zavítajú hrdí majitelia vozidiel Škoda Felicia z Českej republiky, Slovenska, Nemecka či Rakúska. Keď pred 60 rokmi vzišiel model z výrobných pásov v Kvasinách, jeho označenie bolo Škoda 450.

Montoval sa tam od roku 1958 do roku 1964. Dnes tu prebieha výroba modelov Superb, Kodiaq a Karoq. Na pláne je aj spanilá jazda takmer stovky vozidiel cez obce a mestá v okolí závodu.

Štart je naplánovaný na zajtrajšie ráno - o 8:30 hodine z Českej Skalice, pričom sa bude pokračovať cez Veľkú Jesenicu, Slavětín, Bohuslavice, Pulce a Dobrošku. Cieľom bude závod Kvasiny o 9:15 hodine.

Pre návštevníkov bude otvorený aj samotný závod Škoda Auto Kvasiny. V ponuke budú dvojhodinové komentované prehliadky, kde sa verejnosť dozvie o histórií a súčasnosti závodu.