Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2018, 15:30

Volkswagen prináša do výbavy špičkovú novinku. Ako prvý ju dostal Touareg

  • Nový Volkswagen Touareg, ktorý sa bude pre celý svet vyrábať exkluzívne v bratislavskom závode, sa verejnosti predstavil len nedávno a prinesie so sebou aj jednu veľkú novinku.
  • Vo svojej výbave totiž budú môcť zákazníci mať aj prvok, ktorý zatiaľ neodstal žiadny iný model z ponuky.
Volkswagen prináša do výbavy špičkovú novinku. Ako prvý ju dostal Touareg
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Najnovší prírastok do rodiny nemeckej automobilky je práve "bratislavský" Touareg tretej generácie. Ten absolvoval poriadne dlhú cestu zo Slovenska na svoju svetovú premiéru na pekinský autosalón.

​Model naozaj zaujal a to tak svojím dizajnom karosérie, ako aj špičkovým spracovaním interiéru. Nastalo tu teda hneď niekoľko výrazných zmien a okrem toho pribudli aj najnovšie moderné technológie.

Nástupca obľúbeného SUV totiž dostal ako vôbec prvý model z ponuky značky do svojej výbavy aj asistenčný systém Night Vision. Ide o nočné videnie, ktoré pomôže vodičom jazdiť bezpečnejšie aj počas noci. Tepelná infračervená kamera integrovaná v prednej časti vozidla registruje infračervené žiarenie pochádzajúce zo živého organizmu.

Ak teda kamera zachytí počas jazdy ľudí či zver, asistent ihneď varuje vodiča. Takúto funkciou mali vo výbave najmä vrcholné prevedenia prémiových značiek, ku ktorým sa však v súčasnosti pridáva aj nový Volkswagen Touareg.

Systém dokáže zaregistrovať predmety ako stojacich chodcov, cyklistov či väčšie voľne žijúce zvieratá v rozmedzí od 10 do 130 metrov pred vozidlom. Vodič dostane upozornenie v rámci nového prístrojového štítu Digital Cockpit.

Mimo rizikového koridoru sú okoloidúce osoby či zvieratá zvýraznené žltou farbou. Ak však prekročia určité hranice pozdĺž cesty, zo žltého označenia sa stane červené.

​Funkcia je aktívna aj bez toho, aby bol na displeji prístrojového štítu aktivovaný režim Night Vision. Obrazovka sa v prípade detekcie nebezpečenstva automaticky prepne do režimu pre zobrazenie objektov. Toto platí pri rýchlostiach nad 50 kilometrov za hodinu.

Ak ide auto rýchlosťou nižšou ako 50 kilometrov za hodinu, na prístrojovom štíte sa rozsvieti červený výstražný signál bez aktivácie displeja. Okrem toho je upozornenie sprevádzané aj zvukovým varovaním a brzdový systém prednastavený pre poskytnutie čo najúčinnejšieho spomalenia.

Zákazník by mal mať potom napríklad nové inteligentné matrix LED predné svetlomety (IQ.Light-LED) k dispozícii výhradne v spojení so systémom Night Vision.