Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 15:00

Malé SUV Škody príde o strechu. V Mladej Boleslavi pripravujú Karoq Cabrio

  • Škoda v rámci svojho "tradičného" projektu Azubi Car pripravuje zaujímavú novinku.
  • Žiaci zmenia SUV Karoq na štýlový kabriolet pre mladých.
Malé SUV Škody príde o strechu. V Mladej Boleslavi pripravujú Karoq Cabrio
Zdroj: Škoda

Nedávno sme vás v článku informovali, že nemecký Volkswagen pripravuje "otvorenú" verziu modelu T-Roc. Malý kabriolet by sa mal odhaliť v pomerne blízkej budúcnosti. No v súčastnosti odhaľuje svoje plány aj česká Škoda, konkrétne ide o kompaktné SUV Karoq.

Aj v tomto prípade chystá mladoboleslavská značka verziu Cabrio, odvodenú od takzvaného "malého Kodiaqu". Podobné, pomerne nezvyčajné riešenie, využíva napríklad Range Rover Evoque - je totiž predávaný s plátenou skladacou strechou.

​Karoq Cabrio sa však na rozdiel od britského SUV do predaja pravdepodobne nikdy nedostane, má ísť totiž len o ďalší projekt žiakov a učňov českej školy Škoda Auto. Vytvorenie konceptu teda prebieha v rámci v poradí už piateho ročníka študentského projektu Azubi Car.

V minulosti už šikovní žiaci pripravili napríklad unikát Škoda Citijet, Škoda Element, Škoda Atero či Škoda Funstar. Ich podobu si môžte prezrieť v našej galérii.

Do najnovšieho projektu zameraného na kabriolet sa zapojilo 20 budúcich odborníkov, ktorých motivovali najmä slová, že ich koncept by mohol byť taktiež inšpiráciou pre ďalší vývoj vozidiel Škoda.

Študenti sa pri príprave modelu zhodli, že ich model je určený najmä pre mladých a aktívnych ľudí, ktorí sa radi zabávajú. Predstava o Škode Karoq Cabrio je naozaj zaujímavá, ale v tomto prípade sa zatiaľ nad sériovou podobou neuvažuje. Do ponuky by to rozhodne prinieslo svieži a odvážny vietor.