Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2018, 11:15

Prvé elektrické Audi už tento rok. Nebojíme sa ani Tesly, tvrdí šéf značky

  • Až 250 prototypov elektrického SUV nemeckej automobilky mieri do premávky.
  • Ešte pred sériovou výrobou chcú otestovať správanie sa modelu v extrémnych podmienkach.
Prvé elektrické Audi už tento rok. Nebojíme sa ani Tesly, tvrdí šéf značky
Zdroj: Audi

Nemecká automobilka Audi uvedie už na konci tohto roka na trh svoj prvý elektromobil e-tron. Prototyp športového elektrického SUV automobilka predstavila na významnom autosalóne v Ženeve.

Do zavedenia sériovej výroby však chce Audi otestovať 250 maskovaných prototypov v extrémnych podmienkach, aby zistila ich správanie v rozdielnych teplotách, mestskej prevádzke, pod plnou športovou záťažou a tiež na rôzne spôsoby dobíjania.

​Elektrický model Audi s pohonom všetkých kolies sa má vyrábať v závode v Bruseli. Audi e-tron bude možné nabíjať na rýchlonabíjacích staniciach s nabíjacím výkonom až 150 kW. Novinka má byť nabitá už za 30 minút.

"Audi vytyčuje svojim prvým modelom s čisto elektrickým pohonom dôležitý míľnik pre budúcnosť spoločnosti. Ešte pred rokom 2025 uvedieme na trh viac ako 20 elektromobilov a hybridných vozidiel s možnosťou vonkajšieho nabíjania naprieč všetkými segmentmi a všetkými automobilovými konceptmi," uviedol šéf Audi Rupert Stadler na ženevskom autosalóne minulý týždeň.

Audi Sportback e-tron

Zdroj: Audi

Pri prezentovaní výsledkov hospodárenia za minulý rok Stadler prezradil, že rok po predstavení SUV e-tron príde aj ďalší elektrický model Audi menom Sportback. To by malo potom byť športovo tvarované kupé-SUV.

​V roku 2020 má následne prísť dokonca športová limuzína e-tron GT, ktorú bude automobilka vyrábať priamo v Nemecku.

Ponuka elektrických modelov má byť však štvorčlenná, tri väčšie elektromobily by teda mal doplniť ešte menší model zodpovedajúci formátu Audi A3. "Nebojíme sa konkurentov, ani Tesly nie," vyhlásil Stadler.