Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2018, 14:00

Potvrdené, Ferrari pracuje na vlastnom SUV. Prísť má už čoskoro

Sergio Marchionne ešte pred niekoľkými nepripúšťal, že by Ferrari SUV niekedy mohlo uzrieť svetlo sveta. Teraz je však všetko inak.

Potvrdené, Ferrari pracuje na vlastnom SUV. Prísť má už čoskoro
Zdroj: Youtube (ilustračná snímka)

Doba sa mení a hlavne čínsky trh si veľké, luxusné a rýchle SUV žiada čoraz viac. Sergio Marchionne, výkonný riaditeľ spoločnosti Fiat/Chrysler, postupne zjemňoval vyjadrenia na adresu SUV, no stále sme nevedeli na sto percent, čo môžeme čakať. Dnes už máme istotu, Ferrari SUV bude a skôr ako by sme čakali.

Na prebiehajúcom autosalóne v Detroite povedal šéf koncernu FCA jednu podstatnú informáciu, v plánoch Ferrari je aj SUV, alebo ako auto volajú oni, FUV (Ferrari Utility Vehicle).

Nebude to však krabica, na aké sme zvyknutí pri ostatných automobilkách, Marchionne hovorí: „Bude vyzerať tak, ako Ferrari Utility Vehicle má vyzerať. Ale musí jazdiť ako Ferrari.“

Na otázku, či to bude najrýchlejšie SUV na svete odpovedal: „Doteraz je najrýchlejším SUV Alfa (Stelvio Quadrifoglio) a nemyslím si, že by sa Ferrari bálo Alfy. Urobia všetko preto, aby postavili najrýchlejšie SUV.“

Alfa Romeo Stelvio Qaudrifoglio je aktuálne najrýchlejšie SUV na nemeckom okruhu Nürburgring a predstavuje vrchol medzi rýchlymi SUV modelmi. S výkonom 510 koní, zrýchlením z nuly na stovku za 3,8 sekundy a maximálnou rýchlosťou 284 kilometrov za hodinu je skrátka to najlepšie, čo je aktuálne na trhu v ponuke.

To však nemusí trvať dlho, pretože na prvenstvo si brúsi zuby nové Lamborghini Urus so štvorlitrovým bi-turbo V8 motorom, výkonom 650 koní, zrýchlením na stovku za 3,6 sekundy a maximálkou 305 kilometrov za hodinu. A to je hlavný konkurent Ferrari, nie SUV ako Porsche Cayenne či Bentley Bentayga.

​Ferrari SUV je teda skutočnosťou. Marchionne naznačil, že na trhu bude skôr ako by sme čakali: „Pravdepodobne do konca 2019 alebo začiatkom 2020. Auto som videl, keď som bol pred ôsmimi dňami v Európe. Pracujeme na ňom, ale ešte nie je hotové. Teraz tvarujú karosériou a vyzerá dobre.“

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.