Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2021, 11:10

Čipová kríza tlačí automobilky k zmenám. BMW zo svojich modelov odstráni dotykové obrazovky

Aby nemecká prémiová značka BMW zabezpečila plynulé dodávky svojich modelov, musela z výbavy vyškrtnúť jednu funkciu. V USA výrobca poskytuje kompenzáciu v hodnote stoviek eur.

Čipová kríza tlačí automobilky k zmenám. BMW zo svojich modelov odstráni dotykové obrazovky
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Mníchovskej automobilke sa navzdory aktuálnym nepríjemným suchotám na trhu s polovodičmi doteraz darilo vyrábať svoje vozidlá pre zákazníkov v zásade bez väčších obmedzení. 

Ku koncu tohto roka však aj prémiové BMW muselo pristúpiť na isté obmedzenia vo svojej výbave, ktoré vo výsledku do istej miery znížili funkčnosť jeho vozidiel.

​Čipová núdza ho, v snahe udržať úroveň produkcie, však donútila vypustiť hneď z ôsmich modelov dotykové ovládanie z obrazovky multimediálneho a informačného systému, ktorý tróni na palubnej doske. Poďme sa pozrieť bližšie na to, ktoré to sú.

Nepochybujeme o tom, že by mnohým vodičom dotykové displeje v autách vôbec nechýbali, píše TopSpeed.sk. Tieto systémy dnes preberajú ovládanie od hardwarových tlačidiel do tej miery, že je nutné – nezriedka kvôli nastaveniu aj tých najčastejšie používaných funkcií – otvárať rôzne podmenu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 66% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.