06.10.2017, 10:00

Tesla s lacným modelom výrazne mešká. Zatiaľ vyrobila ani nie 300 kusov

Má Tesla problémy? Lacný a dostupný Model 3 spoločnosti, má pomerne veľké meškanie.

Tesla s lacným modelom výrazne mešká. Zatiaľ vyrobila ani nie 300 kusov
Zdroj: Tesla

Americkému výrobcovi luxusných elektrických áut Tesla stúpli v treťom štvrťroku dodávky automobilov na trh medziročne o 4,5 percenta na rekordných 26 150 áut.

Firma má však problémy s plánovaným zvýšením výroby sedanu Model 3, ktorý je jej prvým vozidlom určeným pre široký trh, napísala agentúra Reuters.

​Oproti predchádzajúcemu štvrťroku dodávky vzrástli o 17,7 percenta. Automobilka predala v štvrťroku 14 065 áut Model S a 11 865 áut Model X. Tesla však dodala len 220 kusov Model 3 a vyrobila ich v spomínanom období len 260. Pritom automobilka ešte v auguste tvrdila, že ich vyrobí 1500.

Tesla začala výrobu svojho najnovšieho modelu v júli a jeho cena začína na 35-tisíc dolároch, čo je zhruba polovica základnej ceny vozidla Model S.

Vo finančnej správe za druhý štvrťrok uviedla, že do konca tohto roka chce zvýšiť výrobu Model 3 na 5000 týždenne a v budúcom roku na dvojnásobok. V súčasnosti je na čakacej listine na Model 3 viac ako 500-tisíc záujemcov.

V prehlásení automobilka zdôraznila, že nemá žiadne zásadné problémy s výrobou Modelu 3 ani v dodávkovom reťazci. Dúfa, že sa jej podarí vyriešiť všetky problémy s jeho výrobou v najbližšej dobe.

Tento rok chce Tesla dodať na trh približne stotisíc značiek Model S a X. To je o 31 percent viac ako minulý rok.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.