Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2017, 14:30

Kia zrejme ukáže novú generáciu Kie Ceed už budúci rok. Vyrábať by sa mala v Žiline

Automobilka Kia by mohla už budúci rok ukázať jednu z karosárskych verzií novej generácie úspešného modelu Cee´d, ktorý sa vyrába u nás na Slovensku – v Žiline.

Kia zrejme ukáže novú generáciu Kie Ceed už budúci rok. Vyrábať by sa mala v Žiline
Zdroj: Kia

O ktorú verziu pôjde, však automobilka nešpecifikovala. Uviedol to dobre informovaný zdroj z automobilky. Na autosalóne vo Frankfurte predstavila Kia koncept Proceed v podobe takzvaného hothatcha.

Päťdverový model má klesajúcu predĺženú zadnú časť a podľa hlavného návrhára európskej divízie spoločnosti Gregoryho Guillauma naznačuje, ako by mohla jedna z karosárskych verzii budúcej generácie vyzerať.

„Predĺžený hot-hatch, ktorý tu vidíte, by pre nás mohol byť alternatívou. Ide o tretí typ karosérie – zachováva si športový charakter modelu pro_cee’d, ale bol prepracovaný a pretvorený tak, aby bol kombináciou nápadného nového vizuálneho vzhľadu s prímesou praktickej univerzálnosti. Koncept modelu Proceed je našou víziou toho, ako reinkarnovať energetického ducha modelu pro_cee’d a uživiť ho pre novú generáciou vodičov,“ uviedol Guillaume.

Podľa hovorkyne českého zastúpenia značky Kateřiny Jouglíčkovej si Kia testuje, aký ohlas bude mať koncept u verejnosti a médiách a podľa toho sa potom rozhodne o nasadení do výroby. Podobne postupovala aj pri koncepte GT, z ktorého vzišiel športový Stinger.  

„Otázkou len zostáva konečný dizajn reálneho automobilu. Dá sa povedať, že pokiaľ vystavený hot-hatch uspeje, tak by mala zmiznúť trojdverová verzia označovaná ako pro_cee’d,“ dodala.

Prvý Cee’d zo Slovenska mal premiéru v roku 2008 a nový model následne prišiel v roku 2012. Kia v závode pri Žiline okrem modelu Cee´d vyrába aj Sportage a Vengu. Minulý rok vyrobila dokopy 339 500 nových áut.