17.07.2017, 11:30

Taxikár naúčtoval cudzinke 450 eur. Za jazdu Prahou

Nepoctivý český taxikár žene jazdu poriadne predražil. Zvyčajne sa cena pohybuje na úrovni dvadsiatich eur.

Taxikár naúčtoval cudzinke 450 eur. Za jazdu Prahou

Pražským strážnikom sa podarilo chytiť taxikára, ktorý od zahraničnej turistky vyžadoval za 14 kilometrovú jazdu viac ako dvanásť tisíc českých korún, približne 456 eur. Obvyklá cena je pritom do piatich stoviek, čiže asi 20 eur. Podobné prípady riešila polícia s týmto taxikárom už niekoľkokrát.

"Cudzinka strážnikom oznámila, že nastúpila pri Staromestskom námestí do zaparkovaného vozidla označeného ako taxi a požadovala odvoz do hotela na Prahe 4," uviedla hovorkyňa mestskej polície Praha Irena Seifertová.

​Na konci jazdy požadoval taxikár aby žena zaplatila 480 euro, v prepočte dvanásť a pol tisíc korún. Žena mala pri sebe iba 50 euro, a tak jej taxikár povedal, že ju odvezie k bankomatu. Z neho turistka vybrala tritisíc českých korún, ale to taxikári nestačilo. Nakoniec sa uspokojil s 50 eurami a piatimi tisíckami českých korún.

"Žena od neho požadovala potvrdenku, a dostala ručne písaný doklad. Potom ju odviezol späť k hotelu," dodala Seifertová.

Zaplatená suma sa žene nezdala a informovala o tom recepčnú hotela. Tá zavolala strážnikov zo skupiny Taxi. Hliadka ženu odprevadila na stanicu, kde turistka na taxikára podala trestné oznámenie.

Medzitým strážnici zo skupiny Taxi začali po nepoctivom taxikárovi pátrať. Po troch hodinách ho našli na Parížskej ulici.

Taxikár strážnikom predložil potrebné doklady aj dva záznamy o vykonanej jazde. Najskôr tvrdil, že dostal zaplatené len 407 českých korún. Neskôr sa však priznal.

"Štyridsaťpäťročný muž strážnikom nie je neznámou osobou a v minulosti s ním niekoľkokrát riešili obdobné porušenia," doplnila hovorkyňa.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.