Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2017, 16:45

Arabský šejk a jeho najbizarnejšia prestavba Mustanga na svete

Vrchol nevkusu, alebo umelecké dielo? Toto je jedinečný Mustang-RAM, aký inde nenájdete.

Arabský šejk a jeho najbizarnejšia prestavba Mustanga na svete
Zdroj: Youtube

Keď sa s témou automobilov spomenú Spojené arabské emiráty, každý si iste predstaví tie najluxusnejšie autá sveta. Od superšportov až po „limuzínky“ za ohromné sumy. To je realita hlavne v mestách ako Abú Zabí či Dubaj.

Jeden zo známych bohatých šejkov, Hamad bin Hamdan Al Nahyan – nazývaný aj ako Dúhový šejk, sa rozhodol znova obohatiť svoju už tak dosť bizarnú zbierku áut. 

​Tá sa nachádza v Emirates National Auto Museum a jej najkurióznejšia časť je dokonca sprístupnená aj pre širokú verejnosť. Nachádza sa tam veľké množstvo naozaj zaujímavých vozidiel a dokonca aj pojazdný dom.

Zbierka sa však dočkala ďalšieho prírastku, je ním „offroad Mustang“, zrejme najväčší na svete. Ak by ste ho stretli, určite by ste ho neprehliadli.

Je výsledkom šejkových predstáv a práce automobilového dizajnéra Hussaina Al Bagaliho.

Zdroj: Youtube

​Ide o klasický Ford Mustang, ktorý ale disponuje „dizajnom“ áut minulého storočia, pohonom všetkých kolies a vznikol za pomoci spojenia Mustanga s podvozkom pick-upu RAM.

Z tohto modelu bol osadený aj 6,4-litrový HEMI osemvalec, ktorého výkon je už v základe 416 koní a má krútiaci moment 583 Nm.

Karoséria prešla celým radom zmien. Ako to dopadlo? No, na výsledok sa môžete pozrieť sami na priložených videách a tiež v galérii vyššie.

1. časť

2. časť