28.06.2017, 14:00

Lada sa poriadne odviazala. Jej nové SUV ponúka nezvyčajný luxus

V ruskom meste Togliatti sa zrodilo nevšedné vozidlo. Lada ponúkne svojim zákazníkom v špeciálnej výbave aj kožu či navigáciu, na ktoré určite neboli zvyknutí.

Lada sa poriadne odviazala. Jej nové SUV ponúka nezvyčajný luxus
Zdroj: Lada

Keď sa spomenie Lada, každý si predstaví hlavne veľmi lacné auto. A nie je sa čomu čudovať, veď značka ponúkala ešte donedávna pomerne „nudné“ automobily po vizuálnej a taktiež technickej stránke. Oveľa lepšie na tom nebola ani ich kvalita. Rusom to nevadilo, no všetko zmenil príchod modelov ako Lada Vesta či X-Ray.

AvtoVaz sa však rozhodol, že práve druhý spomenutý model poriadne okorení. Predstavil naozaj nezvyčajný luxus, ktorý je spojený s verziou Exclusive. Zákazník dostane vyhrievané predné sedadlá, ktoré sú mimochodom s čalúnením Alcantara a ekokože.

Okrem toho, svoje miesto tu má aj automatická klimatizácia, LED osvetlenie, cúvacia kamera či multimediálny systém obohatený tiež o navigáciu. Obšité umelou kožou sú aj volant a radiaca páka.

​Samozrejme, na porovnávanie Lady s luxusom napríklad nemeckých značiek zabudnite. No to ani nebol zámer. SUV prešlo zásadnými zmenami, ktoré sa ale týkajú len jeho interiéru. Na karosérii vás o nadštandardnej výbave informuje len označenie Exclusive.

Čo sa týka motorového priestoru, nezmenilo sa absolútne nič. Osadený je benzínový 1,8-litrový štvorvalec s výkonom 122 koní a s krútiacim momentom 170 Nm. Ten je spriahnutý s päťstupňovou manuálnou, či robotizovanou prevodovkou.

Že to môže byť naozaj dobrá voľba? Minimálne vzhľadom na cenu áno, tá je v Rusku 735-tisíc rubľov, čiže asi 11-tisíc eur. Za automat si však priplatíte „až“ približne 370 eur.

A koľko áut s podobnou výbavou za takú cenu nájdete? Asi nie veľa, má to však háčik. Model X-Ray sa do západnej Európy zrejme nikdy nedostane. Stať sa ale môže, že aspoň Lada Vesta, predávaná aj na Slovensku, sa neskôr dočká podobne luxusnej výbavy.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.