Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2017, 16:30

Mr. Bean predáva svoj legendárny Land Rover. Je stále ako nový

Známy britský herec Rowan Atkinson predáva v akcii svoj Land Rover Defender. Pochádza zo špeciálnej série.

Mr. Bean predáva svoj legendárny Land Rover. Je stále ako nový
Zdroj: Silverstone Auctions

Zdá sa vám, že patrí tento Land Rover k prvým vyrobeným kúskom modelovej rady Defender? Ste na omyle. Ide o jeden zo 400 kusov z finálnej série, ktorá odišla z továrne pred ukončením výroby tohto modelu.

Je to Land Rover Defender 90 Heritage Edition, ročník 2015. Legendárne vozidlo má samozrejme bielu strechu, špeciálnu bledozelenú metalízu, lepší audiosystém, klietku na bezpečnú prepravu štvornohých miláčikov a disponuje oceľovými diskami či označeniami „HUE 166“. Tie odkazujú na prvý Defender, vyrobený v roku 1947.

Konkrétny kúsok vlastní známy britský herec Rowan Atkinson, ktorého môžete poznať aj ako Mr. Bean či napríklad Johnny English. Rovnako je však milovníkom automobilov.

LR Defender si zaobstaral ako „horúcu novinku“ priamo z továrne 28. novembra 2015 a za takmer dva roky s ním najazdil len 2260 míľ (cca 3600 kilometrov).

Začiatkom júna tohto roka doprial autu dôkladný servis. Ako jeho prvý a jediný majiteľ ho Atkinson následne posunul na predaj spoločnosti Silverstone Auctions, kde sa v aukcii jeho konečná suma odhaduje na 38 až 45-tisíc libier. Pri kúpe však vozidlo stálo len 27 800 libier, čo je v prepočte približne 31 500 eur.

Je tak zaujímavé sledovať, ako dokáže hodnota auta vo vlastníctve známej osobnosti pekne rýchlo stúpnuť.