Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2017, 11:00

Slovenská premiéra nového SUV od Volva. Ponúka najnovšie technológie a luxus

Spoločnosť TOP Auto Slovakia, a.s., autorizovaný importér značky Volvo na Slovensku, predstavil 20. júna na slovenskej premiére najnovší SUV prírastok značky.

Slovenská premiéra nového SUV od Volva. Ponúka najnovšie technológie a luxus
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Ide o prémiové SUV XC60, ktoré nadväzuje na pôvodný úspešný model. Je vybavené množstvom technológií a bezpečnostných systémov, ktoré z tohto modelu robia jedno z najbezpečnejších vozidiel súčasnosti.

Premiéru má aj systém City Safety, rozšírený o funkciu asistenta riadenia. Rovnako tiež Oncoming Lane Mitigation, ktorý dokáže zmierniť intenzitu čelnej zrážky.

Na dobre označených cestách je možné využiť aj, v rámci voliteľnej výbavy, poloautonómne riadenie Pilot Assist. Auto v tomto prípade ovláda volant, akceleráciu či brzdenie až do rýchlosti 130 kilometrov za hodinu.

​„Sme si istí, že nová generácia na platforme SPA a s novými motorizáciami bude opäť na čele v predaji a spokojnosti zákazníkov prémiového segmentu,” povedal pri príležitosti slovenskej premiéry XC60 Peter Linczényi, Brand Director značky Volvo na Slovensku.   

SUV zaujme športovým spracovaním, no s jemnými a nadčasovými líniami. Interiér sa zasa ponoril do harmónie, spojenej s najmodernejšími technológiami a luxusom. „XC60 prináša pravý škandinávsky zážitok, ktorý u zákazníkov vyvolá pocit výnimočnosti,“ povedal Thomas Ingenlath, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre dizajn.

Auto meria na dĺžku 4688 milimetrov, na výšku 1658 milimetrov, na šírku 2117 milimetrov (v rátane spätných zrkadiel). Rázvor má hodnotu 2865 milimetrov, takže kabína auta je dostatočne priestranná. Problémy by nemali mať ani vyšší ľudia a to ako na predných sedadlách, tak aj na zadných. Batožinový priestor má objem 505 litrov a vo verzii s hybridným motorom 468 litrov.

Zdroj: HN/Radoslav Petrík

​V ponuke je päť motorov, z toho tri benzínové a dva naftové. Prvým v poradí je najvýkonnejší Plug-In Hybridný dvojlitrový benzínový štvorvalec T8 Twin Engine eAWD s výkonom 235 kW, doplnený o dva elektromotory s výkonom 65 kW. Spojený je výhradne s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, ako aj ďalšie ponúkané motory.

Benzínové zastúpenie dopĺňa aj ďalší dvojlitrový štvorvalec s výkonom 235 kW a krútiacim momentom 400 Nm. Posledným je rovnako dvojlitrový štvorvalec s výkonom 187 kW a krútiacim momentom 350 Nm.

Z naftových agregátov je to dvojlitrový štvorvalec s výkonom 173 kW a 480 Nm krútiaceho momentu, či rovnako objemný štvorvalec s výkonom 140 kW a krútiacim momentom 400 Nm. Všetky ponúkané motory spĺňajú prísne normy EURO 6 a majú pohon všetkých štyroch kolies AWD.

Cena za novinku na Slovensku začína na sume 47 400 eur s DPH, vo verzii Momentum so 140 kW výkonným naftovým motorom D4 AWD. Vrcholný model s Plug-In Hybridným motorom T8 eAWD Twin Engine a výkonom 235+65 kW, začína na sume 64 450 eur vo verzii Momentum. V najvyššej výbave R-Design je cena za auto s týmto motorom 66 850 eur.