Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2017, 16:00

Sanitka s majákmi prevážala drevo. Už sa to nestane, sľubuje nemocnica

Pobavenie aj pobúrenie vyvolala fotografie českej sanitky vo farbách záchrannej služby, ktorá namiesto pacienta po Ostrave prevážala drevo.

Sanitka s majákmi prevážala drevo. Už sa to nestane, sľubuje nemocnica
Zdroj: Facebook/ZZS MSK Fan Page

Fotografia žltého vozidla s majákmi a pootvorenými dverami, z ktorých trčia trámy, sa rýchlo rozšírila po Facebooku s množstvom komentárov.

"Záchranka pre choré drevené trámy," vtipkuje napríklad používateľ s pseudonymom Lodro Sheltri. "Rendo, dohodni mi to. Budem sťahovať maminu v Karvinej a taký sťahovák by bol štýlový, "glosuje pre zmenu Venca Pechmann.

Zdravotnícka záchranná služba Moravsko-sliezskeho kraja sa však od sanitky s drevom, vyfotenej na Novinárskej ulici, dištancovala.

"Obrázok zachytáva vozidlo vo farbe a so znakmi špeciálu záchranky. Jedná sa ale o bývalé zásahové vozidlo, ktoré sme pred časom vyradili z prevádzky a odpredali jednému z ostravských zdravotníckych zariadení, "povedal hovorca záchranky Lukáš Humpl.

Že na fotografii nie je skutočné zásahové vozidlo, podľa neho dokazuje predovšetkým fakt, že na pravých zadných dverách chýba trojmiestne volacie číslo 155, podľa ktorého je možné sanitku s istotou identifikovať.

"Bohužiaľ farba vozidla, reflexné pruhy aj výstražné majáky na streche môžu taký dojem vzbudzovať," hovorí Humpl s tým, že nevie, na aké účely teraz vozidlo slúži. "Nový majiteľ by z neho však mal minimálne zložiť výstražné majáky," dodal.

MF DNES zistila, že bývalú sanitku používa Mestská nemocnica Ostrava.

"Vozidlo bolo vyradené z prevádzky zdravotníckej dopravnej služby. Teraz prijímame nápravné opatrenia, aby sa situácia už neopakovala, "povedal hovorca nemocnice David Račák.