15.06.2017, 12:04

Uber spravil z Octavie luxusné auto. V Bratislave spustil novú službu

Aplikácia na cenovo dostupnú dopravu rozširuje svoju ponuku o možnosť jazdy v luxusných autách značky BMW, Mercedes, Audi, no tiež Škoda.

Uber spravil z Octavie luxusné auto. V Bratislave spustil novú službu
Zdroj: Uber

Známa aplikácia na osobnú dopravu pôsobí vo viac ako 450 mestách a 80 krajinách po celom svete, rovnako tiež v Bratislave. Reč je o službe Uber, ktorá momentálne prichádza s novinkou. Svoju ponuku rozširuje o tlačidlo UberSELECT, ktoré zákazníkom sprístupnení možnosť objednať si luxusnejšiu, no stále cenovo dostupnú jazdu.

UberSELECT zahŕňa výhradne vodičov s najvyšším hodnotením od zákazníkov a s autami vyššej triedy. Na výber budú priestrannejšie vozidlá ako BMW X6, Audi A8, Mercedes-Benz triedy E, Range Rover, ale napríklad aj Škoda Octavia, Volkswagen Passat, či elektromobil Tesla Model S.

Úplne prvým, kto túto možnosť vyskúšal, bol známy moderátor a fanúšik nových technológii Matej Sajfa Cifra. Rovnako bol prvým cestujúcim pri spustení UberX pred dvoma rokmi.

„V zahraničí rád využívam rôzne služby, ktoré Uber ponúka. Preto sa veľmi teším, že do Bratislavy prichádza služba UberSELECT a tým oveľa viac možností na výber,” povedal Sajfa.

„V Bratislave je po službách Uber obrovský dopyt. Dostávame mnoho správ o tom, že obyvatelia Bratislavy by tiež chceli mať možnosť objednať si aj luxusnejší odvoz. Vždy sa snažíme prispôsobovať naše služby tomu, čo ľudia chcú a poskytnúť im viac možností výberu, preto sme sa rozhodli spustiť službu UberSELECT,” hovorí Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Slovensko a Českú republiku.

Nová služba zabezpečí spoľahlivý, cenovo dostupný a luxusnejší spôsob dopravy jediným kliknutím na smartfóne. Základné jazdné je vo výške 1,20 eur, za kilometer bude účtované 0,45 eur a za minútu 0,10 eur. Minimálne jazdné je na úrovni tri eurá a stále ide o bezhotovostné platby, uhrádzané pomocou platobnej karty prepojenej so zákazníkovým účtom.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.