13.06.2017, 09:30

Šéf automobilky Opel končí. Spravil tak ešte pred dokončením predaja firmy

Generálny riaditeľ nemeckej automobilky Opel Karl-Thomas Neumann (56) odstúpil s okamžitou platnosťou z funkcie a nahradí ho doterajší finančný riaditeľ Michael Lohscheller (48).

Šéf automobilky Opel končí. Spravil tak ešte pred dokončením predaja firmy
Zdroj: REUTERS/Fabrizio Bensch

Opel to uviedol vo včerajšom oznámení. Neumann odstúpil ešte pred dokončením predaja firmy, ktorá doteraz patrila americkej automobilke General Motors, do rúk francúzskej PSA Group.

Neumann zostane do zavŕšenia predaja členom predstavenstva, uviedla firma. Dodala, že vymenovaním Lohschellera do najvyššej výkonnej funkcie bude "zaistená kontinuita" a "plynulý prechod riadenia" v čase, keď Opel vypracúva nový strategický plán pre budúcnosť v rámci skupiny PSA. Lohscheller sa v automobilke Opel stará o financie od roku 2012.

"Nepokračovať v čase, keď firma prechádza do PSA, bolo ťažké osobné rozhodnutie. Hodlám túto transakciu dokončiť a potom si vezmem nejaký čas, aby som sa rozhodol, čo ďalej," citovala z Neumannovho oznámenia agentúra AP.

Nemecký týždenník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) cez víkend napísal, že Neumann považuje predaj Opelu automobilke PSA za správny strategický krok, obáva sa však, že nový majiteľ podceňuje rastúcu dôležitosť elektromobilov. Neumann prešiel v roku 2013 z Volkswagenu ku General Motors.

Americká automobilka v marci oznámila, že svoju európsku divíziu so značkami Opel a Vauxhall predá PSA za 2,2 miliardy eur. PSA sa vďaka prevzatiu stane dvojkou na európskom automobilovom trhu. Opel minulý týždeň uviedol, že predaj by mohol byť dokončený 31. júla, ak transakciu včas schvália protimonopolné úrady.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.