Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2017, 14:00

Škoda s modelom Citigo skončí. Budúcnosť vidí v SUV

Mladoboleslavská automobilka Škoda už viac nebude vyvíjať ďalšieho nástupcu malého mestského vozidla.

Škoda s modelom Citigo skončí. Budúcnosť vidí v SUV
Zdroj: Škoda

Že momentálnym trendom sú SUV modely je asi väčšine už jasné a škodovka to vie tiež. Ich nové automobily Karoq a väčší Kodiaq sú toho dôkazom. Kodiaq sa na Slovensko dostal pred pár mesiacmi a okamžite sa „vypredal“. Teraz je očakávaný príchod kompaktnejšieho Karoqu.

Bohužial, kvôli výrobným kapacitám sa tak musí Škoda zbaviť maličkého vozidla Citigo. Ten si aj tak v posledných rokoch hľadal nových majiteľov ťažko. Ľudia chcú proste crossovery a SUV vo všetkých možných veľkostiach, tak sa tomu prispôsobuje aj trh.

​Nedočkáme sa ani pick-upu, o ktorého možnom príchode sa už veľakrát viedli diskusie. Stačilo by pritom len mierne upraviť platformu modelu Amarok od Volkswagenu, no nič z toho sa nekoná. Problémom je fakt, že Škoda zatiaľ nepôsobí na americkom trhu, kde sú podobné modely v obľube a tak by sa vývoj takéhoto pick-upu finančne neoplatila.

Ako informoval šéf zámorského predaja automobilky Škoda Petr Šolc v rozhovore pre austrálsky portál Motoring, súčasná Škoda Citigo zostane v ponuke približne do roku 2019 až 2020, no jej nástupca už nebude. „Pokiaľ vieme, že sa niektoré segmenty zmenšujú, snažíme sa sústrediť na iné modely áut,“ dodal Šolc.

Ak sa obávate že táto „kríza“ zasiahne aj známe modely Fabia, Superb či Octavia, nemusíte sa báť. Stále sú to kľúčové vozidlá mladoboleslavskej automobilky a ich koniec zatiaľ určite nepríde.