Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2017, 12:30

"Superšportiak" od Mercedesu šokuje technikou. Dostane až päť motorov

Mercedes divízia AMG pred časom upozornila, že pracuje na novom športovom aute Project One. Momentálne odhalila techniku, ktorá autu poskytne brutálny výkon.

"Superšportiak" od Mercedesu šokuje technikou. Dostane až päť motorov
Zdroj: Mercedes-AMG

Aj keď zatiaľ nie je známych veľa informácii o chystanej novinke, automobilka tvrdí že to bude naozaj niečo extra. Stále síce nevieme ako vyzerá, používať však bude takmer totožný motor z F1. Ide o preplňovaný šesťvalec s objemom 1,6 litra a výkonom 529 kW / 720 koní. 

Nedávno spoločnosť zverejnila aj niektoré ďalšie údaje. Project One príde až s piatimi agregátmi.

Ku spomínanej „jednašestke“ sa pridá aj 80 kW elektromotor, ktorého jedinou úlohou je roztáčať gigantické turbodúchadlo, čím sa zaistí jeho rýchlejší nástup.

Zdroj: Mercedes-AMG

​Priamo na kľukový hriadeľ bude namontovaný ďalší elektromotor s výkonom 120 kW. Bude zaisťovať pomoc pri akcelerácii a rovnako tiež pri spomaľovaní - rekuperácii energie.

​Predné kolesá budú mať každé samostatný elektrický motor, ktorý ich bude ako roztáčať, tak aj brzdiť s rekuperáciou.

​Táto „superpäťka“ motorov bude disponovať celkovým výkonom približne tisíc koní a o prenos sa postará osem-stupňová automatická prevodovka.

Zdroj: Mercedes-AMG

Automobil má nastaviteľný podvozok, čím sa zaistí napríklad lepšie zdolávanie spomaľovacích prahov a osadené Michelin Pilot Sport Cup 2 pneumatiky s rozmerom 335/30 R20 vzadu a 285/35 R19 v predu.

Vyrobí sa len 275 týchto áut a na trh prídu s cenou 2,25 milióna eur. Premiéru si odbije na frankfurtskom autosalón. Aj napriek tomu má už teraz takmer každý kúsok z tohto počtu majiteľa.