Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2017, 17:00

Toto sú najlacnejšie autá na slovenskom trhu. Kúpite ich už za pár tisíc eur

Nové auto nemusí byť vždy len otázkou niekoľkých desiatok tisíc eur.

Toto sú najlacnejšie autá na slovenskom trhu. Kúpite ich už za pár tisíc eur
Zdroj: Pixabay

Zaobstarať si ho viete aj za oveľa nižšiu sumu. My sme vám nedávno priniesli zoznam desiatich áut za 10-tisíc eur. ​​

Tentokrát je tu ale dvojica najlacnejších nových automobilov, ktoré nájdete na slovenskom trhu. Ich cena je viac ako priaznivá a za oba modely rovnaká.

Lada Granta sedan

Prvým vozidlom je Lada Granta. Ide o päťmiestny sedan, ktorý má štvordverovú karosériu. K dispozícii je samostatný batožinový priestor a ponúka moderný dizajn, či priestranný interiér. Optimálna predná a zadná náprava v kombinácii s elektrickým posilňovačom riadenia a vetranými prednými brzdovými kotúčmi garantujú pohodlné ovládanie a presnosť reakcií.

Predné sedadlá majú s operadlami možnosť nastavenia a čiastočné, prípadne úplne sklopenie zadných sedadiel umožní využívať auto aj na prepravu nákladov.

​Benzínový motor MPI s objemom 1.6 litra spĺňa normy EURO6 a disponuje výkonom 64 kW / 87 koní. Spárovaný je s manuálnou 5-stupňovou prevodovkou a vie dosiahnuť maximálnu rýchlosť 168 kilometrov za hodinu. Priemerná udávaná spotreba je 6,6 litra.

Vo verzii komfort si môžete model Granta sedan zaobstarať už za 6590 eur.

Dacia Logan

Dacia prichádza s modelom Logan, ktorý má nový modernejší dizajn. S päťmiestnym interiérom odvezie rodinu a ponúkne množstvo úložných priestorov a veľký kufor. Vzhľadovo pôsobí dynamicky a sviežo. Samozrejmosťou je ale obsiahla bezpečnostná výbava, ktorá zaistí bezpečnosť cestujúcich.

Systém ISOFIX pomôže pri uchytení detských sedačiek a už v najnižšej výbave Access máte v cene rôzne systémy. Ide napríklad o asistent rozjazdu do kopca, kontrolu tlaku v pneumatikách či tiež LED denné svietenie v predných svetlometoch.

​Pod kapotou sa v základnej výbave nachádza litrový SCe benzínový motor s výkonom 54 kW / 73 koní. Je dodávaný s manuálnou päťstupňovou prevodovkou a priemerná udávaná spotreba je 5,2 litra na sto kilometrov.

Vo verzii Access si novú Daciu Logan môžete zaobstarať rovnako za 6590 eur.