Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2017, 12:42

Rekord na slovenský spôsob. Superb stočili o 600-tisíc kilometrov

Ak by existoval titul "najstočenejšie auto roka", tento Superb by sa oň mohol jednoznačne uchádzať.

Rekord na slovenský spôsob. Superb stočili o 600-tisíc kilometrov
Zdroj: autobazar.eu

Už nejakú dobu je stáčanie najazdených kilometrov na tachometroch automobilov trestné, no nie každý to berie na vedomie.

Rekordérom sa teraz zrejme stane tento model Škody Superb druhej generácie. Ide o auto, ktoré stáčaniu kilometrov udáva celkom iný level. Informuje o tom autobazar.eu.

Prvý inzerát tohto vozidla bol uverejnený na webe sauto.cz. Aj napriek množstvu najazdených kilometrov auto nemalo výrazné známky opotrebenia. Samozrejmosťou bol ošúchaný volant, radiaca páka či koberčeky, no celkovo bolo auto v pomerne slušnom stave. 

Zdroj: sauto.cz

​Pod kapotou sa nachádza naftový motor TDI s objemom 1.6 litra, odjazdil si 795-tisíc kilometrov a dostal cenovku 5500 eur.

Po týždni sa automobil presunul z Českej republiky na Slovensko a cestou stihol absolvovať  „dôkladnú očistu“. Čísla na tachometri sa zmenili z pôvodných takmer 800-tisíc na necelých 200-tisíc kilometrov. Samozrejme stúpla aj cena a to na 7300 eur.

Zdroj: autobazar.eu

​Po preskúmaní nejde o žiadny podobný model, ale o totožné vozidlo. Jediným rozdielom sú stočené kilometre a predávajúci si nedal ani tú námahu vymeniť opotrebované diely, ktoré ho následne prezradili.

Toto je dôkaz, prečo je nevyhnutné pýtať si pri kúpe ojazdeného auta VIN číslo a následne ním overiť stav, najlepšie v autorizovanom servisnom stredisku.