Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2017, 12:00

Český elektrický motocykel pre mladých. Prekvapí dizajnom, aj cenou

Spoločnosti Motoscoot a Velor-X-Trike podnikateľa Pavla Brídu v spolupráci s čínskou firmou Soco (Wuxi) uvádzajú na trh elektrický motocykel Duck 1200R.

Český elektrický motocykel pre mladých. Prekvapí dizajnom, aj cenou
Zdroj: Super Soco

Motocykel s motorom Bosch a maximálnym výkonom 1950 wattov je určený hlavne mladým ľuďom. ČTK to povedal Pavel Brída.

"Nazývame ho e-Duck pre mládež. Je to koncipované pre šestnásťročných - sedemnásťročných ľudí, pre ktorých tu nič veľmi nebolo. Pre nich sme ho vyvinuli na vyplnenie medzery na trhu. Päťdesiatročný chlap si takú motorku asi nekúpi," uviedol Brída.

​Motocykel Duck 1200R môže ísť maximálnou rýchlosťou 65 kilometrov za hodinu. Poháňajú ho lítiové batérie Panasonic s napätím 60 voltov. Nabíjajú sa šesť až sedem hodín a na jedno nabitie motocykel prejde až 70 kilometrov. Optimálne pre motocykel sú preto podľa Brida dve sady batérií pre dojazd 120 kilometrov.

Na trhu je motocykel Duck 1200R (v Číne ako Super Soco) v štyroch farebných modifikáciách a v jednej špeciálnej verzii s extra frézovanými hliníkovými a inými doplnkami. Základná cena za motocykel je 79 800 českých korún vrátane DPH, čiže približne tritisíc eur.

Elektrickú motorku pre mladých pôvodne vyvinuli pred desiatimi rokmi v spolupráci s českým výrobcom Jawa, ako Jawa Duck 125. Nakoniec ju ale nemohli uviesť na trh, preto vyvinuli úplne novú motorku určenú pre rovnakú cieľovú skupinu. "Myslím si, že motorka na elektriku a s týmto dizajnom má budúcnosť," myslí si Brída.

Opavská firma Motoscoot sa zaoberá predajom a výrobou motocyklov a skútrov už 26 rokov. Do širšieho povedomia vošla pred siedmimi rokmi, keď oživila výrobu legendárnych vozidiel Velorex a vytvorila nástupnícky model pod novou značkou Velor-X-Trike.

Z tej sa vyvinula celá firma, do ktorej sa Motoscoot spojil so spoločnosti Lakum - GALMA a ktorá sa zameriava výhradne na vývoj, výrobu, distribúciu a servis elektrických vozidiel.