Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2017, 00:00

Hybridný pick-up Američanov. Zrýchlenie mu môžu závidieť aj športové autá

Workhorse Group Incorporated je americká firma so sídlom v Ohiu. Momentálne sa zaoberá výrobou hlavne ľahkých úžitkových vozidiel s elektrickým a hybridným pohonom.

Hybridný pick-up Američanov. Zrýchlenie mu môžu závidieť aj športové autá
Zdroj: Workhorse

Tieto automobily dodáva známym spoločnostiam ako UPS, DHL či FedEx. Jeden hybridný automobil nedávno predstavili, je ním pick-up Workhorse W-15.

Jeho rozmery sú 5945 milimetrov na dĺžku, 1880 milimetrov na výšku a 2030 milimetrov na šírku.

Dosahuje výkon 338,5 kW, čiže 460 koní a poháňaný je dvojicou elektromotorov, spolu s bližšie nešpecifikovaným spaľovacím motorom. Elektromotorom poskytujú energiu články od spoločnosti Panasonic, používané aj v elektromobiloch Tesla.

V elektrickom režime dokáže prejsť 120 kilometrov a vďaka klasickému motoru, dobíjajúcemu batérie, je dojazd predĺžený až na 500 kilometrov.

​Spotreba pick-upu sa má podľa výrobcov pohybovať v meste na úrovni 8,4 litrov na sto kilometrov a mimo mesta by ste mali dosiahnuť spotrebu 7,4 litra na sto kilometrov.

Zrýchlenie z nuly na 96 kilometrov za hodinu nie je vôbec zlé, zvládne to už za 5,5 sekundy.

​Model mal namierené primárne do firiem, kde mal slúžiť ako „pracant“. Na svojej korbe odnesie náklad s hmotnosťou takmer jednej tony a potiahne náklad s váhou 2270 kilogramov. Nakoniec však bude k dispozícii aj pre súkromné osoby. 

Dizajnu je naozaj nevšedný. Maska je len veľmi malá a tvar karosérie navodzuje mohutný dojem.

Pri pohľade na palubnú dosku nenájdete množstvo tlačidiel ako v iných modeloch svetových značiek, Wokrhorse vsádza na jednoduchosť a funkčnosť.

Do výroby sa má model W-15 dostať v priebehu budúceho roka a jeho základná cena bude približne 47 tisíc eur.