03.05.2017, 16:45

Toto je jediné BMW svojho druhu na Slovensku. Kúpil si ho legendárny hokejista

Známy bývalý hokejový obranca Ľubomír Višňovský, sa rozhodol rozšíriť si svoj vozový park o ďalší kúsok.

Po príchode a zvítaní, odhalil čo sa ukrýva pod bielou plachtou. Do „garáže“ mu teraz pribudol model nemeckej automobilky BMW. Je ním špeciálna edícia M4 DTM Champion Edition. Vyrobilo sa ich celosvetovo len dvesto a na Slovensku je tento kus jediný. Višňovského BMW muselo priamo schváliť a vybrať, z potencionálnych záujemcov. 

Pod kapotou ukrýva šesťvalec s výkonom 368 kW, čiže 500 konských síl. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 305 kilometrov za hodinu.

Z nuly na sto kilometrov za hodinu sa dostane už za 3,8 sekundy. „Je o mne známe, že k značke BMW mám dlhodobý vzťah. Kedysi som sa rekreačne venoval pretekom na okruhu v kategórii DTM. Teraz si jazdu vychutnám na civilnom aute s technológiami a vlastnosťami pretekárskeho auta,“ opisuje bývalý hokejový obranca. 

Dlhoročné skúsenosti s motošportom využíva aj díler Group M, ktorý auto Višňovskému dodal. Servisovať obdobné BMW totiž nedokážu kdekoľvek. Špecialitou tohto BMW je napríklad vstrekovanie vody vo valcov. A je to vôbec prvé sériovo vyrábané auto, ktoré takýto systém má. 

​Zaujímavosťou je napríklad „klietka“, ktorá nahradila zadné sedadlá. Automobil disponuje samozrejme klimatizáciou, navigačným systémom, adaptívnymi prednými LED svetlometmi, či OLED zadnými svetlami.

Osadené sú vpredu 19 palcové disky s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozmerom 265/35 R19 a vzadu 285/30 R20.

Cena tejto edície je približne 150 tisíc eur.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.