Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2017, 00:39

Putinova Lada je na Slovensku. Na ruskom aute sme ihneď našli triviálnu chybu

Priamo na autosalón do Bratislavy dorazili prvé kusy novej Lady Vesta, ktoré môžu byť pre túto značku novou kapitolou. Dizajnom aj technikou. V rámci skúšobnej jazdy ju ešte koncom roka 2015 šoféroval dokonca aj samotný Putin. 

„Je to výborné auto, má veľmi dobrú reakciu na plyn a je ľahko ovládateľné,“ povedal vtedy ruský prezident. Navyše s úsmevom priznal, že s ním išiel nad povolený limit. 

AutoVaz ponúka Slovákom len jeden motor, a to 1,6-litrový benzínový štvorvalec. Ponúkne výkon 78 kW, teda 106 koní. Základná cena dosahuje 10 500 eur, čo je oproti minulosti výraznejší skok. Triviálnu chybu, ktorú Lada má je, že aj pri zamknutom aute sa jednoducho dostanete do nádrže. Nezamyká kryt a ani viečko. Podľa všetkého si vraj musíte túto položku dokúpiť.   

Na výber bude medzi 5-stupňovou manuálnou alebo 5-stupňovou automatickou prevodovkou s príplatkom tisíc eur (v skutočnosti je to však robotizovaná manuálna prevodovka). Vesta je postavená na platforme Lada B/C, ktorú  AutoVaz vytvoril v spolupráci s Renault-Nissan. 

Zaujímavosťou je aj vysoká svetlá výška auta – 178 milimetrov. Je zrejmé, že zvládne aj drsnejšie podmienky. Lada na to mala v minulosti aj dobre prispôsobený podvozok.  Auto vyzerá oveľa modernejšie ako iné modely Lady. Pre päť cestujúcich je tu k dispozícii 480-litrový batožinový priestor. 

Vesta bude po novom konkurovať modelom ako Dacia Logan či Škoda Rapid. Je to jedno z najmodernejších ruských áut.