Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2017, 15:30

Citroën predstavil svoje najvýkonnejšie SUV. Dostane až 300 koní

Citroën predstavil na autosalóne v Šanghaji sériovú podobu SUV modelu C5 Aircross, ktorý je založený na rovnako nazvanom koncepte.

Citroën predstavil svoje najvýkonnejšie SUV. Dostane až 300 koní
Zdroj: Citroën

Základom je platforma EMP2, rovnako ako pri Peugeote 3008 či 5008. Podobné sú tak aj rozmery, nové SUV sa pýši na dĺžku hodnotou 4500 milimetrov, na šírku 1840 milimetrov a na výšku má 1670 milimetrov.

Keď už sme pri číslach, batožinový priestor ponúka 482 litrov.

Na rozdiel od iných značiek a ich súčasných modelov, Citroën vsadil na neagresívny vzhľad. Pohľad upútajú tenké LED svetlomety a LED denné svetlá, či široká maska so zabudovaným znakom.

Na karosérii nájdete aj Airbump „vankúše“ v oblasti prahov, či hliníkové disky s veľkosťou od 17 do 19 palcov.

Interiér sa nesie v štýle modelu C4 Picasso a dominantou je hlavne 12,3 palcový displej TFT a dotykový displej s rozmerom osem palcov.

Pekná farebná kombinácia je spojená najmä s kožou a čiernym plastom.

Zdroj: Citroën

​C5 Aircross prichádza s novým systémom odpruženia, ktorý využíva tlmiče s hydraulickými dorazmi Progressive Hydraulic Cushions.

„Jazdná stabilita, ktorá je v segmente úplne jedinečná, poskytuje dojem z jazdy ako na lietajúcom koberci,“ povedal Xavier Peugeot, produktový riaditeľ spoločnosti Citroën.

V základe bude novinka k dispozícii len s pohonom predných kolies. Čínski zákazníci si budú môcť zrejme vyberať benzínový 1.6 litrový motor s výkonom 121 kW (165 koní), alebo 147 kW (200 koní).

Pohon všetkých všetkých štyroch bude dostupný len pri hybridnej verzii Plug-In Hybrid PHEV e-AWD. Tá bude kombinovať dva elektromotory, s jedným benzínovým s výkonom 200 koní.

Spolu ponúknu až 300 koní, čím sa tento model stane najvýkonnejším sériovým Citroënom.

Na trh sa dostane najskôr v Číne a to v októbri 2017. Do Európy príde až približne koncom roka 2018.

Cena zatiaľ známa nie je.