17.04.2017, 00:00

Novootvorený Ferrari Land. Vták v takmer 180 km/h zasiahol návštevníka

Zábavný park Ferrari World, nachádzajúci sa v Abú Zabí, zarába automobilke miliardy ročne. Okrem tohto, už dlhšie fungujúceho, tak postavili ďalší v Tarragone, Španielsko.

Novootvorený Ferrari Land. Vták v takmer 180 km/h zasiahol návštevníka
Zdroj: Ferrari

Oficiálne veľkolepé otvorenie prebehlo 14. apríla, keď syn Enza Ferrariho viceprezident značky Piero Ferrari prestrihol stuhu.

So svojím názvom Ferrari Land, tématický park patrí do gigantického zábavného komplexu Port Aventura a vyhradených má 70 tisíc metrov štvorcových. Na nich stojí 11 atrakcii ako napríklad horská dráha Red Force.

Tá je vďaka svojmu vrcholu vo výške 112 metrov označovaná za najvyššiu a rovnako aj najrýchlejšiu vo vertikálnom zrýchlení v južnej Európe. Za 5 sekúnd tam dosiahnete rýchlosť presahujúcu 160 kilometrov za hodinu.

Zdroj: Ferrari

​Zabavia sa ako deti, tak aj rodičia a starí rodičia, keďže komplex obsahuje aj galérie a výstavy.

Vo vstupe je tiež prístup do celého parku Port Aventura. Cena je stanovená na 60 eur za dospelého a 52 eur za deti od 4 do 10 rokov.

Zdroj: portaventuraworld

​Okrem toho sa zdá, že Ferrari Land ponúka aj rôzne „bonusy“. Jedným z nich bol, počas testovacej prevádzky Red Force dráhy, holub.

Ten si to namieril priamo na jedného z vybraných šťastlivcov, vezúcich sa na horskej dráhe.

V rýchlosti skoro 180 kilometrov za hodinu ho trafil vták, do tváre našťastie len krídlom. Zvyšok pristál na jeho hrudi. Hoci bol návštevník mierne zakrvavený a v šoku, zvyšok jazdy si ešte stihol užiť.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.