Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2017, 00:00

Brutálne SUV je ešte výkonnejšie. Ukrýva viac než 800 koní

Dobre známa nemecká firma Brabus, ktorá sa zaoberá úpravami automobilov, sa rozhodla vziať si tentoraz do parády SUV Mercedes.

Brutálne SUV je ešte výkonnejšie. Ukrýva viac než 800 koní
Zdroj: Brabus

Že pôjde o fakt brutálne auto hovorí aj fakt, že už v základe disponuje výkonom 585 koní.  Konkrétne je to Mercedes-AMG GLS 63 4Matic. Názov sa však zmenil na Brabus 850 XL Widestar.

Na karosérii pribudli napríklad aerodynamické prvky vyrobené z uhlíkových vlákien. Tie dopĺňajú agresívne nárazníky. Rovnako ako aj veľké čierne 23 palcové disky.

V interiéri vládne tiež čierna, tá je však obohatená o doplnky v zlatej farbe. Samozrejmosťou je kvalitná koža a pre cestujúcich vzadu sú k dispozícii dve sedadlá. Nie tak obyčajné, sú plne nastaviteľné čo zaručí maximálne pohodlie.

Pod kapotou sa ukrýva osemvalec s objemom 5461 cm3, ktorý má po úprave objem 5912 cm3 a dosahuje výkon 625 kW, čiže 850 koní. Točivý moment je ohromných 1450 Nm.

​SUV sa aj napriek svojej hmotnosti takmer dva a pol tony, dokáže z nuly na sto kilometrovú rýchlosť dostať za 4,2 sekundy. Maximálka je pritom rovných 300 kilometrov za hodinu.

Dosiahli to okrem iného aj napríklad pomocou nových kovaných piestov, turbami či výfokovým systémom.

Toto už nebude len nedeľné  SUV na nákupy v obchodných centrách. Síce, to nebolo ani pred úpravou, máte pravdu.