Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2017, 20:25 Aktualizované dňa 07.04.2017 o 21:01

Weiss zverejnil video zvnútra auta. Tvrdí, že dokazuje jeho nevinu

Weiss zverejnil video zvnútra auta. Tvrdí, že dokazuje jeho nevinu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vladimír Weiss sa po tom, ako počas dňa uniklo viacero videí z neslávnej jazdy v jeho Mercedese, rozhodol na sociálnej sieti prehovoriť o incidente a zverejnil video zvnútra auta.

Weiss vysvetlil, že toto video zverejnil kvôli tomu, že sa médiá snažia presvedčiť o jeho vine.  

​„Na základe agresívnych a nepravdivých článkov a dokumentov v nich, ktoré nemali byť medializované, rozhodol som sa, že zverejním aj ja jeden z dôkazov, ktorý ma zbavil viny. Video z auta nebolo doposiaľ zverejnené, pretože bolo použité na pomoc vyšetrovaniu, a bolo mi odporučené, aby som žiaden z dôkazov nemedializoval," napísal slovenský futbalový reprezentant na sociálnej sieti.

Weiss dodáva, že ho mrzí, že celá kauza trápi jeho rodinu, blízkych a taktiež fanúšikov.

"Som vychovaný ako čestný človek, ktorý si ctí pravdu. Ak by som v osudný večer vozidlo viedol, k činu sa priznam," dodal Weiss.

Weiss mladší je už právoplatne oslobodený od obvinenia, že šoféroval pod vplyvom alkoholu.

"Dnes sme doručili okresnej prokuratúre vzdanie sa sťažnosti proti predmetnému uzneseniu, čím sa stalo právoplatným. Právoplatnosťou rozhodnutia o zastavení trestného stíhania aj podľa nálezu Ústavného súdu Slovenskej republiky zo dňa 7. júla 2016 trestné konanie končí, to znamená, že zanikajú účinky rozhodnutia o začatí trestného stíhania a vznesení obvinenia, a teda môj klient bol nad všetky pochybnosti zbavený obvinenia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Na túto skutočnosť nemá žiadny vplyv ani postup generálneho prokurátora Slovenskej republiky, ktorý dal výlučne na základe medializovaných informácií pokyn na preverenie zákonnosti rozhodnutia a postupu v predmetnom trestnom konaní," uviedol v piatok pre TASR obhajca Juraj Kuráň.

Trestnú vec obvineného slovenského futbalového reprezentanta Vladimíra Weissa mladšieho preskúma Generálna prokuratúra Slovenskej republiky.

"Generálny prokurátor Slovenskej republiky Jaromír Čižnár vydal ešte 5. apríla na základe medializovaných informácií pokyn na preskúmanie trestnej veci obvineného Vladimíra W. ml. Generálna prokurátora SR v trestnej veci  obvineného Vladimíra W. ml. tak preskúma zákonnosť právoplatného uznesenia prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava I. o zastavení trestného stíhania. Za týmto účelom si ešte včera vyžiadala príslušný vyšetrovací spis," uviedla vo štvrtok pre TASR Andrea Predajňová, hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR.