Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2017, 18:00

Legenda je späť. Britský úpravca odhalil jedinečný Land Rover Defender

Kahn Design je britská firma, ktorá sa zaoberá zákazkovou úpravou a výrobou automobilov. Vlastní ju Afzal Kahn a jej hlavné sídlo je v Bradforde.

Legenda je späť. Britský úpravca odhalil jedinečný Land Rover Defender
Zdroj: Kahn Design

Medzi ich posledné projekty patrí anglická ikona Land Rover Defender. Po úprave okrem iného pribudol názov Flying Huntsman 105 Longnose.

Ako už z mena vyplýva, pred čelným sklom sa nachádza predĺžená kapota. Jedna z najlepších „stvorkoliek“ teda dostala v rámci projektu hlavne modernejší a zaujímavejší vzhľad.

Dopomáhajú jej k tomu aj osadené vetracie otvory na bokoch karosérie, prídavné LED svetlomety, vylepšená maska chladiča, či pevná panoramatická strecha.

Stojí na 18 palcových 1945 Retro hliníkových diskoch v čiernej matnej farbe. K čiernej karosérii pribudli aj rozšírené blatníky vpredu a vzadu.

Interiér sa ponoril do kombinácie Alcantry a kože Nappa. Stredová konzola je v prevedení Piano Black, pedále sú hliníkové a pribudli športové sedadlá s dobrým bočným vedením a kombináciou vyššie spomínaných materiálov.

​Pod kapotou nájdeme naftový 2,2 litrový TDCI motor kombinovaný so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Zmenou prešli samozrejme aj brzdy a odpruženie. Zvukový prejav určite zlepší osadený nerezový výfukový systém.

Cena je v prepočte 104 tisíc eur a vyrobený bol len jeden jediný kus. To určite prispeje k jeho budúcej zberateľskej hodnote.