Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.03.2017, 17:30

Bulhari opäť v akcii. Toto je Ford Mustang s kožou z mustanga

Americká ikona s "klasickou" kožou je príliš obyčajná. Firma Vilner ale znova ukázala, že vie zvládnuť unikátne náročné projekty.

Bulhari opäť v akcii. Toto je Ford Mustang s kožou z mustanga
Zdroj: Vilner

Ford Mustang je už akousi legendou. Od roku 1965 je tento športový model vyrábaný americkou automobilkou Ford Motor Company a znázorňuje americkú silu.

Keďže sa Európa vydala na ekologickú cestu, doplatila na to aj táto ikona. Pod svoju kapotu dostala tiež 2.3 litrový štvorvalec.

V tomto prípade však ide o pravý osemvalec s objemom päť litrov a výkonom 442 koní. Čo je na tomto Mustangu GT tak zaujímavé?

Istý zákazník z Číny mal celkom originálnu požiadavku. Chcel namiesto kravskej kože, vo svojom interiéri Mustangu originálny „materiál“ z voľne žijúceho koňa – mustanga. A to dokonca s jeho vlasmi.

​Takýmto požiadavkám vyhovela bulharská firma Vilner, zaoberajúca sa hlavne úpravou interiérov áut. O ich práci sme už nedávno písali, išlo o hrdzavý Jeep Wrangler.

​Mustang kožu dostal volant, ktorý je obšitý, ručná brzda či radiaca páka. Hlavným prvkom sú ale sedadlá, ktoré na svojich bokoch obsahujú dokonca pôvodnú srsť.

Kde sa nepoužila konská koža, zaujala miesto alcantra. Je pomerne drahá a používa sa najmä v športových automobiloch.

​Tu ale úpravy nekončia, zmenou si prešiel aj strop. Nesie sa v čierno-červenej farbe, spolu s tradičnými čínskymi prvkami.

A koľko táto „imidžová“ úprava stojí? To zostáva zrejme malým tajomstvom medzi zákazníkom a firmou.

Lacné to však určite nebude.