20.03.2017, 11:19

Tieto autá na Slovensku nikto nechce. Nechýba BMW či Mercedes

BMW v ponuke supercar v pravom slova zmysle nemá. Už niekoľko desaťročí. Preto trochu prekvapí, že je v zozname tiež. Na svedomí to má špecifiká situácia nášho trhu, ktorý ešte stále nie je tzv. íčkovým trhom. Inými slovami, modely BMW i3 a i8 si u nás oficiálne nekúpite. Napriek tomu sa našiel fanúšik, ktorý si hybridné BMW i8 s tvarmi supercaru kúpil. Sme si celkom istí, že keď BMW konečne aktivuje pre BMW i aj Slovensko, v podobnom rebríčku sa ani i3 ani i8 neocitne. Ale aby som nezavádzal, BMW radu 6 Cabrio minulý rok u nás tiež predali len v jednom exemplári.
Zdroj: BMW

Niektoré dni sa automobilky predbiehajú v zverejňovaní štatistík celkového predaja za rok, no na opačný koniec spektra nik neupozorňuje rád. Tento výber by vás však mohol zaujať. Prinášame vám 9 áut, ktoré si minulý rok (2016) kúpil na Slovensku oficiálne len jeden človek. Vo väčšine prípadov zoznam nikoho neprekvapí. Týka sa zväčša výbehových modelov. Ale aj tak.

Existujú značky, ktoré majú nízke ročné predaje z dôvodu exkluzivity. Tiež značky, ktoré majú vysoký odbyt, ale niektoré ich typy sa predávajú ročne v naozaj malých počtoch. Toto sú autá z chvosta štatistík predaja u nás. Samozrejme, na to, aby tu mohli byť, musia mať aspoň jednu "čiarku". Autá, ktoré u nás v predaji povedzme sú, no minulý rok ich nekúpil nikto, by tvorili iste väčší zoznam.

Dáta o predajnosti sú z oficiálneho zdroja. Jedná sa o ročenku od ZAP (Zväz automobilového priemyslu Slovenskej Republiky), ktorá pojednáva o všetkých zaregistrovaných nových vozidlách na Slovensku za rok 2016. Schválne píšem zaregistrovaných, nakoľko sa v nej nachádzali aj kusy, ktoré si na Slovensku oficiálne nekúpite. 

Všetky autá nájdete v galérii.

​Pripravné v spolupráci s TopSpeed.sk

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.