Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2017, 11:19

Tieto autá na Slovensku nikto nechce. Nechýba BMW či Mercedes

Tieto autá na Slovensku nikto nechce. Nechýba BMW či Mercedes
Zdroj: BMW

Niektoré dni sa automobilky predbiehajú v zverejňovaní štatistík celkového predaja za rok, no na opačný koniec spektra nik neupozorňuje rád. Tento výber by vás však mohol zaujať. Prinášame vám 9 áut, ktoré si minulý rok (2016) kúpil na Slovensku oficiálne len jeden človek. Vo väčšine prípadov zoznam nikoho neprekvapí. Týka sa zväčša výbehových modelov. Ale aj tak.

Existujú značky, ktoré majú nízke ročné predaje z dôvodu exkluzivity. Tiež značky, ktoré majú vysoký odbyt, ale niektoré ich typy sa predávajú ročne v naozaj malých počtoch. Toto sú autá z chvosta štatistík predaja u nás. Samozrejme, na to, aby tu mohli byť, musia mať aspoň jednu "čiarku". Autá, ktoré u nás v predaji povedzme sú, no minulý rok ich nekúpil nikto, by tvorili iste väčší zoznam.

Dáta o predajnosti sú z oficiálneho zdroja. Jedná sa o ročenku od ZAP (Zväz automobilového priemyslu Slovenskej Republiky), ktorá pojednáva o všetkých zaregistrovaných nových vozidlách na Slovensku za rok 2016. Schválne píšem zaregistrovaných, nakoľko sa v nej nachádzali aj kusy, ktoré si na Slovensku oficiálne nekúpite. 

Všetky autá nájdete v galérii.

​Pripravné v spolupráci s TopSpeed.sk