17.03.2017, 18:00

Jaguar skúša reakcie verejnosti. Koncept elektromobilu I-Pace sa túlal ulicami Londýna

Jaguar je britská automobilová firma, zaoberajúca sa výrobou športových a luxusných vozidiel. Tentokrát však prichádza s prvým konceptom elektromobilu.

Jaguar skúša reakcie verejnosti. Koncept elektromobilu I-Pace sa túlal ulicami Londýna
Zdroj: Jaguar

Bol síce predstavený už minulý rok, na autosalóne v Los Angeles, nasmeroval si to tiež do tohtoročnej Ženevy. Tu sa predstavil aj Európskemu „publiku“.

Pred pár dňami svoj nový počin vytiahli na britské cesty, konkrétne do okolia londýnskeho Olympijského parku.Svoju podobnosť s väčším súrodencom F-Pace nájdeme hlavne v prednej časti, kde je naozaj známa maska chladiča, či v zadnej časti dizajn svetiel.

Celkovo ide o decentný uhladený vzhľad. Zámerom týchto jázd, bolo ukázať sa ľudom a zistiť ich názory na novinku. Malú galériu fotografii nájdete nižšie.

Koncept je poháňaný dvoma elektromotormi, pričom je jeden uložený na zadnej a druhý na prednej náprave.

Sľúbený je výkon 400 koní a točivý moment s hodnotou 700 Nm, prenášaný na všetky štyri kolesá. Zrýchlenie z nuly na sto kilometrov za hodinu zvládne pod štyri sekundy. Oficiálne presné údaje zatiaľ ale nie sú známe.

​Jeho dojazd je 500 kilometrov (reálnych bude pravdepodobne len približne 400 km) na jedno nabitie, to mimochodom disponuje možnosťou rýchleho dobíjania.

Stav nabitia batérie na 80 percent, dosiahnete za hodinu a pol.

Sériový model, predstavený zrejme do konca tohto roka, sa od konceptu príliš líšiť nebude.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.