Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.03.2017, 00:00

Vypočujte si zvuk pravého „benziňáku“. Toto je nové Ferrari 812 Superfast

Automobilka Ferrari na autosalóne v Ženeve predstavila nový model 812 Superfast, ktorý vychádza zo staršieho modelu F12 Berlinetta.

Vypočujte si zvuk pravého „benziňáku“. Toto je nové Ferrari 812 Superfast
Zdroj: HN/Drahomír Piok

Písali sme o ňom už pri prvom odhalení a momentálne pribudli tiež videá. Môžeme si pripomenúť, čo je na tomto superšportovom aute „s čiernym koňom na kapote“ zaujímave.

Hrdí sa titulom v súčasnosti najrýchlejšieho ponúkaného cestného vozidla značky a pod kapotou mu nepradie osem alebo šesť valcov.

Ferrari ako jedno z mála, nezačalo prichádzať s downsizingom a stavilo na klasický výkonný motor V12. Pravdou ale je, že v budúcnosti príde na trh len s hybridmi a preto je tento model možno akýmsi rozlúčkovým symbolom.

Je však pohonná jednotka naozaj taká klasická?

Reč je o vidlicovom atmosférickom dvanásť-valci a oproti Berlinette sa objem motora zväčšil o 0,3 litra. Ponúka brutálny výkon 588 kW, čiže 800 koní, krútiaci moment je 718 Nm a objem agregátu 6,5 litra.

So svojou hmotnosťou 1525 kilogramov sa dostane v zrýchlení z nuly na sto kilometrov za hodinu za 2,9 sekundy. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 340 kilometrov za hodinu.

No, lepšie raz vidieť ako sto krát počuť že? Tu sú videá, ktoré vám priblížia pohľad na Ferrari 812 Superfast:

Motor skrývajúci 800 koní.


Dynamika a dravosť, to sú hlavné črty.

Aerodynamika pre dosiahnutie lepších výkonom a čísel.